Eesti Veemoto Liit kuulutas välja 2020. aasta parimad sportlased, treenerid ja spordiklubid.

„Hoolimata pandeemiast ja ära jäänud tiitlivõistlustest suutsid meie sportlased tuua Eestile 17 medalit tiitlivõistlustelt. Kaks maailmameistritiitlit ja viis Euroopameistritiitlit ning jetispordi EM-sarja riikide edetabelis tulime esikohale. Oleme tänulikud meie klubidele ja sportlastele, kes on teinud väga head tööd.“ võttis möödunud hooaja kokku Eesti Veemoto Liidu president Vahur Joala.

Parimaks jetisportlaseks kuulutati teist aastat järjest Jasmiin Üpraus. Jasmiin saavutas SKI Ladies GP1 klassis hooaja 2020 maailmameistrivõistlustel hõbemedali ja Euroopa meistrivõistluste pronksi. Lisaks headele tulemustele tiitlivõistlustel juhib ta siiani maailma edetabelit naiste kategoorias.

Ringrajapaatide parimaks sportlaseks kuulutati Kärol Soodla. Kärol tuli paadiklassis GT-30 Euroopa meistriks. MM-i pandeemia aastal ei toimunudki. Kärol on teinud sellega ka ringrajaspordis ajalugu olles esimene naispiloot, kes on tulnud aasta parimaks sportlaseks.

Jetispordi parima noorsportlase tiitel läks teist hooaega järjest Ander-Hubert Laurile. Lauri on juba mitu hooaega valitsenud juuniorite võistlusklassi SKI Junior GP3.2 – tulles nii maailma- kui Euroopa meistriks. Möödunud aasta märtsis valiti Lauri Rahvusvahelise Veemootorispordi Liidu UIM hooaja 2019 parimaks noorsportlaseks.

Parima ringrajapaatide noorsportlase tiitli võitis Erik-Rennes Pihlak. Pihlak tuli noorte paadiklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalile. Rootsis toimunud MM-il saavutas Pihlak neljanda koha.

Aasta treeneriks tuli Ahto Aaslav-Kaasik. Ahto on olnud juba pikki aastaid veemootorispordi ja merehariduse eestvedaja Tallinna Veemotoklubis. Tema käe all on üles kasvanud mitmeid põlvkondi edukaid veemotokaid.

Aasta noortetreeneriks kuulutati Andres Lauri. Andres on tegelenud jetispordiga 17 aastat.Ta on treeninud mitmeid Eesti jetispordi tippe ja osalenud ise aktiivselt võistlustel. Viimaste aastate töövõiduks on olnud Ander-Hubert Lauri võidetud maailma- ja Euroopa meistritiitlid.

Aasta parimaks ringrajapaatide klubiks tuli Tallinna Veemotoklubi. Tallinna Veemotoklubi sportlased võitsid hooajal 2020 tiitlivõistlustelt kuus medalit, neist ühe MM-tiitli ja EM-tiitli.

Aasta parimaks jetiklubiks kuulutati BRP Racing Team. BRP sportlased osalesid terve hooaja aktiivselt võistlustel nii Eestis, kui välismaal. Medaleid võideti nii tiitlivõistlustelt, kui erinevate riikide meistrivõistlustelt.