Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eestlaste piiritagused võistlused: Paul Aron tõusis vormel 3-s teiseks, Armin Raag Soomes poodiumil ja teised tulemused

Paul Aron saavutas Belgias sõidetud vormel 3 etapi sprindis kolmanda koha, Armin Raag oli rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teine ning Eesti võidusõitjad jõudsid kõrgetele kohtadele mõneski teises sarjas.

Belgias Spa rajal sõidetud vormel 3 sarja eelviimasel etapil sai Paul Aron (Prema Racing) sprindis kolmanda koha ja põhisõidus oli ta kaheksas. Võitjad olid vastavalt Caio Collet (Van Amersfoort Racing) ja Taylor Barnard (Jenzer Motorsport). Punktitabelit juhib Gabriel Bortoleto (Trident) 144 punktiga, Aron on 106-ga teine.

Viimane etapp sõidetakse 1.-3. septembrini Monzas. Maksimaalselt on võimalik viimasel etapil koguda 39 punkti, mis tähendab, et matemaatiliselt on võimalik Aronil sari ka võita.

Drfit Masters GP Euroopa meistrivõistluste etapil Riias sai Kevin Pesur kvalifikatsioonis 93 punktiga kolmanda koha, kuid langes välja võistluses 16 parema sekka jõudmiseks. Lõpptulemuseks 17. koht. Sarja punktitabelis on Pesur 138 punktiga seitsmes. Juhib Jack Shanahan 296 punktiga.

Oliver Randalu jõudis samuti 32 parema hulka, kuid sealt edasi ei pääsenud. Lõpptulemuseks 28. koht. Punktitabelis on Randalu 64 silmaga 28. Kristjan Salmre, Ao Vaida ja Jako Pino ei saanud kvalifikatsioonist edasi.

Riikidest juhib Iirimaa 648 punktiga, Eesti on 202-ga viies.

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 cm3 teise koha.

Theeba Motorsport, kus sõidab ka Ralf Aron lõpetas  Fanatec GT World Challenge Europe etapi Nürburgringil üldjärjestuse 29. ja Bronze Cupi seitsmenda kohaga.

Leedus sõidetud Rokiskise rallil võitsid Lada klassi Sander Ilves / Lauri Veso (VAZ-21051), veoautode klassi Kaspar Kaldjärv / Madis Allese, Illimar Hirsnik / Tõnu Tikerpalu (mõlemad GAZ-51) olid teised. Klassis LARC4 oli Sander Pärn türklase Can Alakoci (Ford Fiesta Rally4) kaardilugejana viies.

The post Eestlaste piiritagused võistlused: Paul Aron tõusis vormel 3-s teiseks, Armin Raag Soomes poodiumil ja teised tulemused appeared first on Eesti Autospordi Liit.