Eestlaste rahvusvahelised tulemused: noorte tugev esinemine

Nädalavahetusel saavutasid mitmed noored Eesti autosportlased rahvusvahelistel võistlustel kõrgeid kohti.

Paul Aron (Prema Powerteam) võitis Mugello rajal toimunud Formula Regional European Championship by Alpine sarja eelviimase etapi mõlemad sõidud ning tõusis üldkokkuvõttes teiseks. Tiitli on 264 punktiga kindlustanud sarja liider Gregoire Saucy (ART GP), Aronil on 171 ja kolmandal kohal jätkaval Hadrien Davidil (R-ace GP) 169 punkti. Sari lõpeb 31. oktoobril Monzas.

Turismiautode Itaalia meistrivõistluste viimasel etapil sai Ruben Volt (Honda Civic FK7) teises sõidus kuuenda koha, esimeses katkestas. Mattias Vahtel (Honda Civic FK7) ei startinud. Sarja võitis soomlane Antti Buri (Hyundai i20 N TCR) 358 punktiga, Volt sai kuuenda (181 punkti) ja Vahtel (134) üheksanda koha. Alla 25aastaste konkurentsis võitis itaallane Eric Brigliadori (Audi RS3 LMS; 364 punkti), Volt (318) on teine ja Vahtel (263) neljas. Meeskondlikult oli Vahteli ja Volti tiim ALM Honda Racing viies.

Kardisportlane Ragnar Veerus võitis möödunud nädalavahetusel Belgias Genkis Beneluxi meistrivõistlustel klassis DD2 viimase etapi esimese finaalsõidu ja teises oli teine, mis tähendas eestlase jaoks nädalavahetuse kokkuvõttes kõrgeimat poodiumikohta. Sarja kokkuvõttes oli Veerus kolmas. Samal võistlusel tegi oma debüüdi DD2 võistlusklassis ka eestlane Devin Sagadi, kes lõpetas nädalavahetuse lõpuks üheksanda kohaga.

Vanema põlvkonna sõitjatest sai Tõnis Kasemets koos Bruce Hamiltoniga (Wulver Racing) IMSA Prototype Challenge´i etapil Virgina International Racewayl kolme tunni sõidus kümnenda koha. Punktitabelis on Kasemets 12. kohal.