Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Esimese eestlasena Drift Mastersi etapi võitnud Kevin Pesur: unistus on täitunud

Hispaanias Ricardo Tormo ringrajal toimunud kõrgetasemelise driftisarja Drift Masters avaetapi võitnud Kevin Pesur ütleb, et tunne on võimas.

„Üks mu unistusi on täitnud,“ rääkis esimese eestlasena Drift Mastersi etapi võitnud Pesur. „Selle tulemuse taga on suur töö, perekonna, tiimi ja minu enda täielik pühendumine. Võib öelda, et viimased kolm kuud läksid täielikult iga päev Drift Mastersiks valmistumise tähe all, töö selle nimel on käinud aga kogu elu.“

Võistlus algas aga ootamatu tulemusega kvalifikatsiooni esimesest sõidust, kus Pesur teenis 46,5 punkti sajast võimalikust. Teine sõit õnnestus paremini, tõi 83 punkti ja kvalifikatsiooni üheksanda tulemuse.

„Treeningul sujus kõik hästi, kuid esimeseks kvalifikatsiooniks oli päike raja päris kuumaks kütnud ja pidamine ootamatult hea. Oskasime sellist muutust oodata, aga mitte nii suures ulatuses,“ rääkis Pesur. „Teises sõidus üleliigseid riske ei võtnud, et kindlasti kvalifitseeruda peavõistlusele“.

Tandemsõitudest tõi Pesur kõige keerulisemana välja poolfinaali poolaka Adam Zalewskiga. „Ta on väga hea sõitja väga tugev vastane. Esimest korda võistluse jooksul ütles spotter mulle kõrvaklappidesse, et Kevin, nüüd on vaja suruda, kõik mängu panna.“

Finaalis alistas Team Estonia Autosport liige Pesur soomlase Lauri Heinoneni, kohtunike hääled jagunesid 3:0 Pesuri kasuks. Kolmanda koha sõidus oli Zalewski parem leedulasest Benediktas Cirbast. Oliver Randalu jõudis 16 parema hulka, kuid langes edasisest konkurentsist välja duellis Pesuriga.

Esimese etapi järel on Pesuril 100, Heinonenil 96 ja Zalewskil 76 punkti. Randalu on 32 punktiga 15. kohal.

Riikide arvestuses juhib sarja Eesti 132 punktiga, Soomel on 128 ja Poolal 124 punkti.

Sari jätkub 15. ja 16. juunil Iirimaal.

Finaalis läks Pesur (11) vastamisi Lauri Heinoneniga. Foto: Jordan Butters

The post Esimese eestlasena Drift Mastersi etapi võitnud Kevin Pesur: unistus on täitunud appeared first on Eesti Autospordi Liit.