Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ettevalmistused järgmise aasta Suureks Võidusõiduks juba käivad

Ettevalmistused 2023. aasta ringrajasõidu suursündmuseks Suur Võidusõit – Estonian Grand Prix toimumiseks on juba alanud, ütleb võistlusele aluse pannud Toivo Asmer.

Tänavu toimus Suur Võidusõit valdavalt motoklassidele, autode kaks starti olid ajaloolistele vormelitele ning superkrossisõitjatele. “Tänavune oli omamoodi vaheaasta. Sõda Ukrainas muutis plaane, enne selle algust olid sõlmitud mitmed kokkulepped Venemaa ja Valgevene sõitjatega, mis kuulusid tühistamisele, samuti jõudis lukku minna Soome kalender,” rääkis tänane EAL president Asmer.

2023. aastal naaseb võistlus omas tuttavas formaadis. “Võistlema ootame nii auto- kui motoklasse ning nagu varasematelgi kordadel, korraldame selle kogupereüritusena, mille juurde kuuluvad atraktsioonid lastele, kaubandusala ja kõik muu.”

2014. aastal alguse saanud Suur Võidusõit – Estonian Grand Prix on olnud aastaid Eesti ringrajaspordi tippsündmuseks. “Kaheksa aastat tagasi oli seis, kus mitmed senised korraldajad ei tahtnud riski võtta ja leidsime abikaasaga, et korraldame võistluse ära. Meiega liitusid mitmed abilised ja rahvusvaheline ringrajavõistlus saigi toimuda,” sõnas Asmer. “Ehkki Estonian GP läks hästi käima, ütlen, et arenguruumi on, seda näiteks FIA Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) suurema kaasamise näol.”

Suur Võidusõit 2022 autoklasside tulemused:

Formula Historic: 1. Taavi Kuul, 2. Raitis Murnieks, 3. Mattias Ringberg.

Superkross: 1. Kairo Kallas, 2. Jomi Ala-Jyra, 3. Mattias Aivo Karik.

The post Ettevalmistused järgmise aasta Suureks Võidusõiduks juba käivad appeared first on Eesti Autospordi Liit.