Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eesti virtuaalse ringrajasõidu meistrivõistlused GT3-autodele ehk sari ametliku nimega EVAL S-Link GT 2023 hakkab lõpule jõudma. 9. aprillil sõideti seitsmeetapilise sarja eelviimane osavõistlus Kyalamis. Oli ette teada, et rada soosib Hondasid-Audisid ja on vastukarva BMW-dele ning nii läkski.

Kahe eelmise aasta Eesti meister Risto Kappet (Honda NSX Evo) võitis Kyalamis mõlemad kvalifikatsioonid, mõlemad võistlussõidud ja tegi mõlemas ka kiireima ringi ehk viis koju maksimumpunktid. Sarja liider Juss Parek (BMW M4 GT3) sai aga edukalt hakkama kahju minimeerimise ülesandega ja finišeeris mõlemas sõidus teisena. Tema edu Kappeti ees kahanes enne viimast etappi siiski 25 punktini ja kuna ühelt etapilt on võimalik teenida 76 punkti, on ka tiitli saatus lahtine.

Sarnane olukord valitseb meistrivõistluste pronksmedali selgitamisel, kus Reno Köötsil (Honda NSX Evo) oli Joosep Laiksoo (BMW M4 GT3) ees selge eelis. Laiksoo jäi sprindis üldse punktita ja põhisõidus oli alles viies, kuid Köötsi viga põhisõidu boksipeatusel maksis talle lõpptulemuses vähemalt kümme kohta. Kokkuvõttes kahandas Kööts oma kaotust siiski seitsme punkti võrra, enne lõpuetappi on seis 282:268 Laiksoo kasuks.

Tiimide arvestuse võitja, kes pälvib mitte Eesti meistri, vaid karikavõitja nimetuse, on aga juba selgunud. Viimase etapi eel on TCM Gold (Kööts, Parek) saavutanud R8G Simtechi (Kappet, Kaspar Koorits) ees 197-punktilise edu ja seda pole enam võimalik tasa teha.

Võistlus on järelvaadatav EVAL TV Youtube’i kanalilt.

Eesti meistrivõistlused virtuaalses ringrajasõidus GT3-autodele lõpevad 23. aprillil Spas peetava seitsmenda etapiga.

The post EVAL S-Link GT 2023 kuues etapp: Kappet võitis kõik, mida võita andis, aga Parek astus ikka tiitlivõidule sammu lähemale appeared first on Eesti Autospordi Liit.