Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD. Autokrossi meistrisarja etapil Missos jäi kaks võitu Eestisse, üks läks Lätti

Missos sõidetud Inten autokrossi Eesti meistrivõistluste etapil saavutasid kaks esikohta Eesti sõitjad, üks võit läks Lätti.

Klassis GAZ-51/52 võitis Marko Tiinas ja klassis GAZ-53 Tauri Toime, veobagide klassis oli parim lätlane Ainars Ramats, parima eestlasena sai Martin Talv teise koha. Eesti karikasarja arvestusse kuuluva SSV-de sprindi võitis Toomas Veske.

GAZ-51/52 klassi finaalis edestas Tiinas esikolmikus Kaido Orrot ja Veiko Hirsnikut. Finaali avaringil juhtunud kokkupõrge lülitas mängust välja eelsõitude edukaima, Bruno Leimanise Lätist. “Kergelt tänane võit ei tulnud,” rääkis Tiinas. “Vabatreeningul tuli klassi parim aeg ja kaks eelsõitu läksid pigem hästi, kolmanda stardis lükati mind veidi ära ja tekkis ka tehniline probleem.”

Finaaliks saadi Tiinase auto korda. “Esimesse kurvi läksin meelega veidi väljapoolt, konkurendid panidki küljed kokku, pääsesin juhtima ja edasi tuli teha oma sõitu, jälgida, et keegi taganttulijatest kandadele ei astu.”

GAZ-53 klassis kuulusid kõik poodiumikohad eestlastele: Tauri Toimele järgnesid Heigo Ojasaar ja Rainar Vissel. “Päev oli väga põnev,” lausus Toime. “Igas sõidus oli meil põnev võistlus Heigo Ojasaarega. Kõva pinge oli kogu aeg peal.”

Veobagidel järgnesid võitnud lätlasele Ramatsile Martin Talv ja Marten Neemeste. Talv rääkis, et esimeses eelsõidus ütles üles bagi sidur ja teises ta startida ei saanudki. “Pidime sidurit remontima,” rääkis Talv. “Finaali stardis korralikult minema ei saanud, sidur ikka libises. Sain kuidagi neljanda käiguga ära sõita ja lõpetasin teise kohaga.”

Inten autokrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõideti koos rahvakrossi Misso Karika kolmanda etapiga, mille tulemused on avaldatud allpool.

Autokrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 27. juulil Piirojal.

Inten autokrossi Eesti meistrivõistlused

Veobagi Super: 1. Ainars Ramats, 2. Martin Talv, 3. Marten Neemeste.

GAZ-53: 1. Tauri Toime, 2. Heigo Ojasaar, 3. Rainar Vissel.

GAZ-51/52: 1. Marko Tiinas, 2. Kaido Orro, 3. Veiko Hirsnik.

SSV: 1. Toomas Veske, 2. Indrek Naar, 3. Andrus Lutt.

Misso Karikas

Rahvakross

Esivedu: 1. Reio Metsla, 2. Cris Peterson, 3. Henri Muld.

Lada Klassik: 1. Raul Kahre, 2. Tormi Lang, 3. Kermo Sikk.

2WD-V tagavedu: 1. Karl Tiinas.

2WD-S tagavedu: 1. Sander Määrits.

Sprint

Tulevik: 1. Kaspar Mäesaar, 2. Ron Ruben Lutt, 3. Mattias Aasaroht.

Noored: 1. Marten Muld, 2. Kaarel Kutsar, 3. Henri Kutsar.

Naised: 1. Keiti Eerik.

Esivedu: 1. Andri Kutsar, 2. Kaarel Kutsar, 3. Sten-Erik Sild.

Tagavedu-V: 1. Joosep Alliksoo, 2. Mait Saaron.

Tagavedu-S: 1. Sigmar Tammemägi, 2. Sander Määrits, 3. Siim Kender.

Lada Klassik: 1. Raul Kahre, 2. Tormi Lang, 3. Kermo Sikk.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD. Autokrossi meistrisarja etapil Missos jäi kaks võitu Eestisse, üks läks Lätti appeared first on Eesti Autospordi Liit.