Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD. Crosskartide Kreenholmi sprindi võitja Marko Ringenberg: väga eriline kogemus

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste avaetapi võitnud Marko Ringenberg ütleb, et Kreenholmi tööstuskompleksis toimunud võistluse andis väga erilise kogemuse.

Ringenberg võitis Crossakart Xtreme klassi ajaga 20.13,2, teise koha saanud Martin Järveoja kaotas kahe sekundiga ja kolmanda koha omanik Lucas Orav 15,6-ga. Noorte autoklassi võitis Henry Tegova, SSV-del oli parim Toomas Veske.

“Rada oli väga eriline: üle sildade, läbi vana tööstuskomplesi hoovide ja tunnelite,” rääkis Ringenberg Kreenholmi manufaktuuri alal toimunud võistlusest. “Korraldaja oli ära teinud suure töö, et võistlus nii erilises paigas üldse toimuda sai ja muidugi ka raja ettevalmistamisel.”

Autoralli kolmekordne Eesti meister Ringenberg lisas, et hea tulemuse saavutamisel mängis rallikogemus olulist rolli. “Rada oli keeruline ja ka pidamine muutus palju, oskus rajaolusid lugeda ja nendega kiiresti kohaneda osutus väga oluliseks. Ralli sellise kogemuse annab.”

Eriti hästi õnnestus Ringenbergil teine voor, kus tal läks korda edestada 3,7kilomeetrisel rajal lähimat jälitajat viie sekundiga. “Eks esimene voor oli raja õppimine, õigete pidurduspunktide otsimine ja muu selline. Võib-olla olin lihtsalt n-ö kiirem ärkaja, et teises tuli nii suur vahe, järgmistes sõitudes olid ajaerinevused tipus väiksemad.”

Ringenberg lisas, et heameelt teeb noorte sõitjate lisandumine. “Noored on kiired ja saavad iga sõiduga kogemusi juurde. Konkurents esikohale muutub veelgi tihedamaks.”

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 15. juunil Vasalemmas.

Tulemused

Crosskart Xtreme: 1. Marko Ringenberg, 2. Martin Järveoja, 3. Lucas Orav, kõik Speedcar Wonder.

SSV: 1. Toomas Veske, Can-Am Maverick, 2. Tarmo Rühka, 3. Tamur Vanker, mõl Can-Am Maverick X3.

J16: 1. Henry Tegova, 2. Mirek Matikainen, 3. Sander Mõik, kõik Ford Fiesta.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD. Crosskartide Kreenholmi sprindi võitja Marko Ringenberg: väga eriline kogemus appeared first on Eesti Autospordi Liit.