Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Driftihooaeg 2024: LaitseRallyPark tagasi kalendris ja mitmed klassivahetused

Nädalavahetusel Raassilla rajal algaval driftihooajal võisteldakse meistrisarja punktidele taas ka LaitseRallyPark´is ning mitmed sõitjad on vahetanud klassi.

Eestis on kavas neli võistlust, lisaks Raassillale võisteldakse veel LaitseRallyPark´is, Kulbilohus ja Kehalas. “Taas kalendrisse kuuluv Jump for Drift Laitses on kindlasti põnevust pakkuv, sest kiirused lähevad seal päris suureks,” rääkis Eesti Drifti Liidu meediaesindaja Kerli Mängel. “Kulbilohu etapp kuulub taas NEZ-i kavva, kuid on ka Leedu meistrivõistluste osaks, mis tähendab, et võistlema on oodata tugevaid Leedu Pro klassi sõitjaid. Kehalas toimub sügisel vaatemänguline öödrift.”

Mitmed sõitjad on uueks hooajaks vahetanud klassi. Näiteks mullune Street-klassi Eesti karikavõistluste pronks Kirill Žukov asub võistlema Semipros. “Auto on uus, Frederik Strelkov saavutas sellega mullu Balti meistrisarjas teise koha,” rääkis Žukov. “Tegime omajagu asju enda käe järgi ümber ja oleme valmis uues klassis poodiumikohti jahtima.”

Strelkov liigub omakorda Semipro-klassist edasi Prosse, autoks on sama BMW, millega Kevin Pesur tuli mullu Drift Mastersil seitsmendaks. “Kuna auto on end tippsarjas tõestanud, siis lootused on suured. Vaatame, kuidas läheb ja anname endast parima,” sõnas Strelkov.

Pro-klassi Eesti meistri Karel Piiroja võistlusauto sai kahe hooaja vahel uue vedrustuse ja otselülitustega käigukasti. “Plaanis on kaasa sõita Eesti meistrivõistlused, kuna kaks esimest võistlust hõlmavad ka Balti sarja, siis pärast neid otsustame, kas minna ka kahele võistlusele Leedus ja sõita Balti arvestust,” rääkis Piiroja. “Üllatusena valiti mind Drift Mastersi Riia etapile wild card sõitjaks. See on boonus ja ka motivatsioon tulevikuks, et sõita suurte poistega suures liigas.”

Driftijad tutvustasid oma uue hooaja plaane Lange Motokeskuse perepäeval.

Eesti drifikalender

04.-05.05.2024 – Mulgi Drift, Raasilla

08.-09.06.2024 – Jump for Drift, Laitse RP

09.-11.08.2024 – Southside, Kulbilohu

27.-28.09.2024 – Superfinaalid, Kehala

Driftihooaega tutvustati Lange Motokeskuse perepäeval.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Driftihooaeg 2024: LaitseRallyPark tagasi kalendris ja mitmed klassivahetused appeared first on Eesti Autospordi Liit.