Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Kiltsi lennuväljal võistles üle 160 kiirendussportlase

Kiltsi lennuväljal toimunud 161 osalejaga kiirendusvõistlusel Ameerika Auto EDRA Nationals võitsid autode Eesti meistrivõistluste klassides Andres Arnover ja Kert Orusaar.

Autode kiireimas klassis Outlaw alistas Euroopa meistrivõistluste mullune pronks ja käesoleval hooajal neljandal kohal jätkav Andres Arnover (Pontiac Trans Am) finaalis Janar Lüki (Nissan 200SX S14). Poolfinaalis oli Arnover parem Riivo Sinijärvest (Chrysler 300C).

“Nädalavahetus oli päris keeruline,” rääkis Arnover. “Reedel oli väga kuum, tegime ühe stardi ja kuna avastasime kütusesüsteemis lekked, saime ka laupäeval teha vaid ühe sõidu. Meeskond parandas vead ja pühapäeval toimis kõik hästi.”

Nii esimeses kui teises eliminaatoriringis sai Arnover ajaks 7,7 sekundit. “Tegin turvalist sõitu, ilm oli palav, raja temperatuur 45 kraadi ringis ja ei hakanud 7,5 sekundi sisse pürgima. Väljalangemissõitudes on ju oluline kindlasti lõpuni jõuda.”

Teises autode Eesti meistrivõistluste klassis Super Comp oli Kert Orusaar (Nissan 300ZX) finaalis kiirem leedulasest Kestutis Gylysest (Audi R8).

“Teadsin, et finaalivastane on väga kiire, aga ta jäi stardis veidi magama ja sõitis seejärel klassi indeksaja lõhki. Meie auto on nii täpselt seadistatud, et indeksit lõhki ei sõida,” rääkis Orusaar. “Olen tänulik meeskonnale ja auto seadistajale, kes on mind palju aidanud ja suure töö ära teinud.”

Mootorrataste meistrivõistluste klassis Streetbike alistas Andres Meiesaar (Kawasaki ZZR) Kristo Loime (Yamaha YZF-R1) ja Probike´is Deivid Urbus Aldar Pärna (mõlemad Suzuki Hayabusa Turbo). Urbus sõitis uueks mootorrataste uueks Eesti rekordiks veerandmiilil 8,59765 s (273,82km/h).

Kiirendusspordi Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 27. juulil Ülenurme lennuväljal Speedest Glassdrive Racinguga.

Tulemused:

Junior Dragster: 1. Lenna Leiger, 2. Laura Lükk.

Junior Bracket: 1. Daniils Bickovs, 2. Nelli-Ly Bušujev.

Street: 1. Keit Potter, 2. Carl-Johannes Rivik.

Street A: 1. Mati Põld, 2. Maria Lutsar.

Steet B: 1. Urmo Olesk, 2. Harri Olak.

Super Street: 1. Karl-Martin Karlson, 2. Rokas Leleiva.

Super Gas: 1. Tenno Veber, 2. Argo Kevade.

PRO ET: 1. Ago Kravets, 2. Rando Orno.

Challenger Cup: 1. Urve Vanker, 2. Ike Lilleorg.

Super Comp: 1. Kert Orusaar, 2. Kestutis Gylys.

Outlaw: 1. Andres Arnover, 2. Janar Lükk.

Oulaw X: 1. Vytatutas Matusevicius, 2. Andres Arnover.

Baltic A: 1. Marko Martinson, 2. Rando Orno.

Baltic B: 1. Siim Pärtel, 2. Tanel Tähepõld.

Baltic Pro: 1. Kestutis Gylys.

Baltic PET: 1. Egidijus Valutis, 2. Kristo Tihvan,

Baltic Motorcycle A: 1. Kairit Kirss, 2. Marko Arik.

Baltic Motorcycle B: 1. Rimgaudas Leskauskas, 2. Karmo Tammik.

Bike Bracket: 1. Kristo Loime, 2. Ville Bäckman.

Streetbike: 1. Andres Meiesaar, 2. Kristo Loime.

Probike: 1. Deivid Urbus, 2. Aldar Pärn.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Kiltsi lennuväljal võistles üle 160 kiirendussportlase appeared first on Eesti Autospordi Liit.