Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Taali superkross pani võistlejad tõsiselt proovile

Taalis sõidetud superkrossi karikasarja neljas etapp Auhinnapoe karikatele pani võistlejad tõsiselt proovile.

Kivine ja päeva jooksul rööpasse läinud rada purustas hulgaliselt rehve. Samas ei juhtunud äpardusi sugugi kõigiga. Tagaveoliste klassi võitnud Kris Hahni autol näiteks ei purunenud ainsatki rehvi. “Rööbastes tuleb võtta rahulikult, hulluks ei maksa minna, üks konkurent keeras end neis üle katuse,” lisas Hahn. “Tuleb sõita rahulikult ja eks sealt see edu tulebki. Oluline oli hea start, sest sügavates rööbastes keegi enam mööda ei saanud.”

Noorteklassi võitnud Albert Pärtelson lõpetas finaali esikohal purunenud rehvist hoolimata. Tema põhikonkurent Caspar Pärn katkestas tehniliste probleemide tõttu. “Finaalis ei olnud start kõige parem, proovisin esikohal sõitnud Pärnal võimalikult taga püsida, et sirgel mööduda. Kaks korda üritasin möödasõitu, sain enam-vähem kõrvale, aga ette mitte. Samal ringil või ring pärast Pärna katkestamist purunes minu autol rehv, aga õnnestus ikkagi võidukalt lõpuni tulla.”

Esiveoliste klassi võitnud Sander Roosimaa nädalavahetus ja ka sellele eelnenud päevad olid kõike muud kui lihtsad. “Auto ei töötanud korralikult, igal õhtul tegelesime veaotsinguga. Tuli välja, et ühe anduri viga, aga uut detaili ei õnnestunud leida. Tänan Siim Saart, kes võistluseelsel õhtul suutis siiski anduri hankida, öö jooksul valmistasime auto ette,” rääkis Roosimaa.

Roosimaa võitis nii kvalifikatsiooni, eelsõidud kui finaali, kuid ärevaid hetki tuli ette sellest hoolimata. “Esimesest eelsõidust tuli parim aeg, aga kohe tuli hakata autot remontima, sest viskas käigukastist õli välja. Pusisime, leiutasime, saime järgmise sõidu ära sõita. Enne finaali oli otsustamiskoht, kas minna sõitma või mitte, sest käigukast lekkis endiselt õli. Mõnel ringil olid auto põhja all leegid, mingi ring mitte. Käigukastiõli läks vahepeal põlema.”

Krosskart 125 klassi võitnud Jonathan Lee Mäe ei olnud Taalis varem sõitnud. “Enne finišisirget on mitu keerulist kurvi, samas on järgnev osa lihtsam,” rääkis ta. “Taali võistlus oli rohkem nagu treeningpäev, proovisin mõnda kurvi erinevalt sõita ja muud sellist.”

Superfinaali võitis Sander Järveküla, järgnesid Siim Tõnts ja Katrina Saat.

Sarja korraldava Erki Spordi juht Eiki Eriste sõnas, et mõnigi võistleja mainis, et üle pika aja sai sõita tõelist krossi, mitte “ringrajakrossi”. “Kel autod hästi ette valmistatud, tulid ka lõpuni,” lisas ta.

Superkross

Krosskart 125: 1. Jonathan Lee Mäe, 2. Revor-Risto Laur.

Noored: 1. Albert Pärtelson, 2. Henri Muld, 3. Mattias Aivo Karik.

Esivedu: 1. Sander Roosimaa, 2. Sander Järveküla, 3. Alar Allik.

Tagavedu: 1. Kris Hahn, 2. Siim Tõnts, 3. Eerik Hunt.

Superfinaal: 1. Sander Järveküla, 2. Siim Tõnts, 3. Katrina Saat.

Rahvasprint

Noored: 1. Mattias Aivo Karik, 2. Toivo Uusna, 3. Marten Meindorf.

Naised: 1. Martaliisa Meindorf, 2. Katrina Saat, 3. Jane Arujõe.

Esivedu: 1. Kauri Tammai, 2. Janar Tammai, 3. Riho Loit.

Tagavedu: 1. Eerik Hunt, 2. Siim Tõnts, 3. Ander Hahn

4WD: 1. Toivo Voodma, 2. Marek Rosenfeld.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Taali superkross pani võistlejad tõsiselt proovile appeared first on Eesti Autospordi Liit.