Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Topeltvõidud Ljubimovile ja Kuklasele

Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid CIK FIA klassidele laupäeval ja pühapäeval viienda ja kuuenda etapiga LaitseRallyPargis. Topeltvõite nautisid klassis Mini 60 Nikita Ljubimov ja klassis OK Roland Kuklane.

Kõikvõimalikes Mini klassides noppis nädalavahetusega kolm võitu Nikita Ljubimov. Nii läbimärgades kui kuivades tingimustes jättis värske Rotax Minimaxi Eesti meister kõik konkurendid seljataha, edestades mõlemal päeval Kermo Müili ja Markus Kasepõldu, kes lõpetasid vastavalt teisel ja kolmandal kohal. Võidusõit oli aga mõlemal päeval palju sündmusterohkem. Ljubimov pidi pühapäeval finaalis alustama alles kuuendalt kohalt, kuid tõusis juba neljandal ringil liidriks. Parimalt kohalt startinud Markus Kasepõld tõusis poodiumikohtadele alles viimases kurvis, kui omavahel heidelnud Jan Pragi ja Nojus Stasionis (LT) kokku põrkasid. Imeline töö Laitses tegi väga tõenäoliseks, et Ljubimovist saab kuu lõpus ka Mini 60 Eesti meister.

Noorimate klassis Cadet peeti ülitihedad võidusõidud mõlemal võistluspäeval, mis keeras kummagi päeva võistlejate rivi pahupidi. Vihmastes tingimustes osutus võitmatuks Sten Mihailov, kes võitis mõlemad sõidud Dominik Lepa ja Kristofer Saare ees. Pühapäeval triumfeeris kuivades oludes hoopis Mialiis Vainumets Rasmus Korsi ja Kaspar Mäesaare ees. Tihedas finišis mahtusid esikuuikus 2,8 sekundi sisse veel Sten Mihailov, Dominik Lepp ja Ott Pettai.

Roland Kuklane võitis OK mõlemal päeval.

Klassis OK polnud ei kuivas ega märjas vastast Roland Kuklasele. Üllatusi pakkus vaid pühapäevane kvalifikatsioon, mille võitis Hans Joonas Tamm. Tamm näitas kogu nädalavahetuse jooksul teise koha tempot. Tihedas laupäevases finaalis tõusis kolmandale poodiumiastmele Martin Keelmann. Pühapäeval näitas aga suurepärast minekut Mia-Mariette Pankratov, kes tõusis finaalis kuuendalt kolmandaks. Ka punktitabelis jätkab kindla liidrina Kuklane, teise koha säilitas Patrick Sarapuu.

OK Junioris pimestas vihmamärjal rajal tempoga kaaskonkurente Hugo Rajamets, kes laupäeval ülivõimsalt triumfeeris. Ainukeses märjas pühapäevases eelsõidus jättis ta samuti konkurendid kaugele seljataha. Laupäeval mahtusid poodiumile veel Theodor Toobal ja Mattias Ojapõld. Pühapäeval peetud finaalis kaotas esimese ringi viimases kurvis palju aega Rajamets, proovides mööduda senist päeva valitsenud Richard Alexander Pullinenist. Külgkontakti järel langes Pullinen teiseks ja Rajamets koguni üheksandaks. Peagi ründas Pullinen taas liidrikohta, kui lükkas neljandas kurvis pikale Aron Kivilo. Pullinen sai sõidu lõpus viiesekundilise ajakaristuse ja langes viiendaks. Etapivõidu võttis Kivilo, talle järgnesid Theodor Toobal ja Aleksander Uusneem. Eesti meistrivõistluste liidrina jätkab ka enne viimast etappi Rajamets.

Micro 60s käisid kahe päeva jooksul poodiumil 6 erinevat sõitjat. Vihmaga polnud vastast Hugo Elmersile, kes võidutses laupäeval Raimo Kaljuste ja Jasper Korsi ees. Pühapäeval näitas imelist sõitu Remi Rubin, kes kvalifikatsiooni võidu järel diskvalifitseeriti. Võistlejate rivi tagant alustanud Rubin sõitis finaalis kõigist üle 0,3 sekundi kiiremini ja lõpetas Bennet Korjuse järel teisena. Soolosõidu teinud Korjusest jäi Rubinit lahutama vaid 0,185 sekundit. Stardist liidrikoha haaranud Korjus ei lasknud ennast aga kõigutada ja hoidis konkurendi ka viimasel ringil enda seljataga. Kolmandana tõusis poodiumile Konrad Karjus. Sarja liider Jasper Korsi jäi esimese kurvi avariisse ja lõpetas alles 14. kohaga.

Teravas KZ2 klassis seekord meistrivõistluste arvestust ei peetud, aga pühapäevane finaal pakkus tulevärki sellest hoolimata. Juba kvalifikatsioonis head tempot näidanud Georg Kõssil jooksid kokku kaks mootorit, mispärast ta finaali starti tulla ei saanudki. 12. ringini finaali juhtinud Emils Akmens (LV) katkestas samuti mootoririkke tõttu. Rehvitühjenemise tagajärjel hoo kaotanud Antti Rammo hoidis viimastel ringidel oma seljataga valestardi teinud Kristjan Penjami, kes seetõttu kolmandaks langes. Teise koha auhinna võttis vastu Laur Uusmägi.

Viimased kaks CIK FIA Eesti meistrivõistluste etappi toimuvad 23. ja 24. septembril koos Baltic Cupi ja NEZiga.

Teiste klasside ülevaade.

Pühapäevase otseülekande järelvaatamine.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Topeltvõidud Ljubimovile ja Kuklasele appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy