Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Vaatemänguline kardihooaja avamine Laitses

Eesti kardispordi meistrivõistlused algasid Laitse kardirajal. Põnevaid võistlussõite peeti mitmetes klassides, osadel neist peatume pikemalt.

Dramaatilises Mini 60 finaalis polnud vastest Nikita Ljubimovile, kes võttis kindla võidu. Möödunud aasta Eesti meister nii Mini 60 kui Minimax klassis ei jätnud Laitses midagi juhuse hooleks ning võimutses mõlemas võistlusklassis ka tänavu.

Tihedas Mini 60 finaalis käis intensiivne duell teise koha peale, mida pidasid Patrick Orvandi ja Bennet Korjus. Kvalifikatsiooni võitja soomlane Oiva Vettenranta hoidis turvalist neljandat kohta ning alates viiendast kohast järgnes tihe võistlejate rivi. Umbes neli minutit enne finaalsõidu lõppu said esikümne piirimail võistelnud Marcus Müil ja Märten Mäemurd omavahel kokku. Kui kardid avariipaigast vaikselt liikuma hakkasid, tekkis kaasvõistlejatega suur kiiruste vahe. Seetõttu sattus avariisse Oskar Pihlas, kes arstiabi vajas.

Mõnekümne minuti möödudes sõit jätkus ning Nikita Ljubimov jättis taas konkurendid endast maha. Teise koha peale algas aga tihe rebimine, kui Orvandist sai kõigepealt mööda Korjus ja samal ringil ka Vettenranta. Vettenranta näitas ka võistluse parimat ringiaega ning püüdis õigepea ka Korjuse kinni. Viimasel ringil eelviimase kurvi möödasõiduga tõusis soomlane teiseks ja langetas Korjuse kolmandaks.

Rotax Junior klassis oli rõõm näha nii vanu kui uusi kiireid nägusid. Möödunud aasta Eesti meister lätlane Toms Strele ei jätnud teistele palju sõnaõigust, kuid eestlaste parim Fernando Paimre ei näidanud just kehvemat tempot. Esimest hooaega võistluskardi rooli keerav Paimre noppis järjest teisi kohti, kaotades vaid valitsevale meistrile. Finaalis loeti Fernando Paimrele kahjuks valestart, mis ta 5-sekundilise ajakaristusega 7. kohale langetas. Nõnda läksid finaali kaks kõrgeimat pjedestaalikohta lätlastele, kui Adrians Tions lõpetas teisena, tõrjudes kogu sõidu vältel rünnakuid soomlaselt Enzo Ricciolt, Hans Markus Naruskilt ja Robin Šemetilt.

Võislejaterohkes Rotax Senior klassis jagus vaatemängu igasse võistlussõitu. Finaalini nädalavahetust valitsenud Kyle Criston Tuhkru, kes esimest aastat seeniorklassis sõidab, alustas kiiresti ka finaali ning tundus, et kujuneb ka sellest Tuhkru soolosõit. Sama meelt ei olnud vaid valitsev Eesti meister Paul-Kristian Hamburg, kes võistlejate rivis aina kõrgemale ronis.

Kiiresti esikolmikukohtadele jõudnud Hamburg alustas kõigepealt Oliver Kure püüdmist, kes samuti esimest aastat seenioris sõidab. Jõulise manöövriga möödus Hamburg Kurest seitsmendal ringil ning asus seejärel juba enam kui sekundilise eduga Tuhkrut püüdma. Alguses võimatu maiguga ülesanne sai lahenduse kolm ringi enne lõppu, kui rohkem kui 0,2 sekundit ringile kiiremini liikunud Hamburg Tuhkrust möödus ja võidusõidu poolesekundilise eduga ka võitis. Oliver Kurg lõpetas kolmandana.

Finaali järel saabus ka ohtralt karistusi, mille tagajärjel loovutasid kohti neljandana lõpetanud Romet Pakkas ja finaali teiselt kohalt alustanud Joel Kaspar Jõepere. Seega neljanda koha sai kirja Kaur Koreinik, viienda Tõnis-Johannes Toomingas ning kuuenda lätlane Ilja Shermeta.

Muudes võistlusklassides triumfeerisid veel Kaspar Mäesaar (Cadet), Jan Ruudi Algre (Micro 60), Aleksander Uusneem (OK Junior), Roland Kuklane (OK), Ken Oskar Algre (KZ2), Maxim Schurko (DD2) ja Priit Sei (DD2 Masters).

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Vaatemänguline kardihooaja avamine Laitses appeared first on Eesti Autospordi Liit.