Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD. Mudelipoes Modelsshop on avatud rallimudelite näitus

Tallinnas asuvas mudelipoes Modelsshop on avatud ralliautode mudelite näitus, millest osa on pühendatud rallile Baltika 84, ehk esimesele rahvusvahelise rallile Eestis.

Rallist Baltika 84 algab ka 1993. aastast Tallinna ralli nime kandnud rallivõistluse ajalugu, sest just seda sotsialismimaade autosportlaste osavõtul peetud talvist võistlust loetakse Tallinna ralli alguseks. 1980-ndatel aastatel ja 1990-ndate aastate algul on ralli on mitmel korral kandnud ka Lada, Sojuzi ja Old Toomase nime.

Baltika ralli toimus 1984. aastal 10. kuni 12. veebruarini ehk just nüüd möödub võistlusest 40 aastat. Selleks puhuks on Rando Aava käe all käsitööna valminud Baltika ralli stardivärava ja estakaadi 1:43 mõõtkavas koopiamudel. Avamisel olid kohal ka Vallo Soots ja Toomas Putmaker, kelle võiduauto Lada VFTS koopia seisab stardikaare all.

Näitusel eksponeeritavad mudelid on Rauno Treibeki, Toomas Laasi ja Ants Raua kogust. Väljas on ka Rando Aava ja Marek Mändmaa ühistööna valminud 1994. aasta Saaremaa ralli stardivärava ja võiduauto mudel.

Ralliteemaline mudelinäitus kaupluses Modelsshop Laki tn 5 jääb avatuks 9. märtsini. Näitust saab vaadata poe lahtiolekuaegadel, tööpäeviti kell 10-18 ja laupäeviti kell 10-15.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD. Mudelipoes Modelsshop on avatud rallimudelite näitus appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy