FOTOD. Topauto Hiiumaa rahvaralli esimest ja teist kohta jäi lahutama 0,7 sekundit

Topauto Hiiumaa rahvaralli võitnud Kaspar Kibuspuu / Rudolf Uusneem (Subaru Impreza) edestasid teiseks jäänud Martin Vagat / Kaarel Otsat (Mitsubishi Lancer Evo) 0,7 sekundiga.

Nimetatud rallipaarid olid ka nelikveoliste klassi kiiremad, kolmanda koha saavutasid tagaveoliste klassi 2WD-ST võitjad Daniel Ling / Madis Kümmel (BMW 320i).

Viimasele kiiruskatsele startisid Vaga/Otsa 3,9sekundilise eduga, kuid kaotasid sel Kibuspuule / Uusneemele 4,6 sekundiga. “Viimasel katsel panime kõik välja,” sõnas Kibuspuu. “Avapäeva asfaldikatsed olid meile rasked, kuid teise päeva kruusakatsetel leidsime kohe rütmi, koostöö kaardilugejaga klappis ja hoog oli üleval.”

Kibuspuule oli lõppenud hooaeg esimene nelikveoliste klassis. “Eks ma veel õpin, tippu pole kätte saanud.”

Hiiumaa rahvaralli oli ühtlasi noorteralli Eesti meistrivõistluste viimaseks etapiks. 142 startinuga võistluse üldjärjestuse 11. kohaga lõpetasid noorteklassi J18 võitjad Markus Tammoja / Marek Tammoja (BMW 316). Klassi teised Kristjan Radiko / Rainer Niinepuu (Honda Civic Type-R) kaotasid neile 32,7 sekundit ja Alex Sander Jõeäär / Indrek Jõeäär (Proton Persona) 2.04,6.

“Ehkki linnakatsel juhtus mõni viga, olen üldiselt rahul, kiirus oli hea,” rääkis Markus Tammoja. “Meeldis, et üks päev oli asfaldil, teine kruusal, võistlus ei ole üksluine. Kiiruskatsed olid väga hästi tehtud: minimaalselt kunstlikke takistusi ja vähe aeglast nikerdamist.”

Noorema vanuseklassi J16 võitjad Joosep Planken / Taavi Lassmann (Honda CRX) lõpetasid osavõturohke ralli üldjärestuse 20. kohaga. Klassis teiseks jäänud Marten Ojapõld / Rauno Rohtmets (Ford Fiesta) kaotasid neile 35 sekundit ja Romario Voksepp / Kristjan Voksepp (Honda Civic) 1.42,3.

Planken sõnas, et avapäeva kaks esimest asfaltkatset läksid rahulikult. “Asfalt oli krobeline, mitte väga märg ja pidamine hea, kaks järgmist, linnakatsed, olid päris keerulised – palju nikerdamist ja libedad. Teine päev oli väga hea, võitsime klassis kuus kiiruskatset.” rääkis Planken. “Olen rahul, et tuli palju katsevõite ja hoog oli kogu aeg üleval.”

Hiiumaa rahvaralli oli noorteralli Eesti meistrivõistluste ja rahvaralli EAL karikavõistluste hooaja viimaseks etapiks. Sarjade tulemused avaldame pärast punktitabelite kinnitamist.

Klasside esikolmikud

J16: 1. Joosep Planken / Taavi Lassmann, Honda CRX 41.04,3, 2. Marten Ojapõld / Rauno Rohtmets, Ford Fiesta +35,0, 3. Romario Voksepp / Kristjan Voksepp, Honda Civic 1.42,3.

J18: 1. Markus Tammoja / Marek Tammoja, BMW 316 40.22,8, 2. Kristjan Radiko / Rainer Niinepuu, Honda Civic Type-R +32,7, 3. Alex Sander Jõeäär / Indrek Jõeäär, Proton Persona +2.04,6.

Naised: 1. Tiina Ehrbach / Karmo Karelson, VW Golf 42.56,8, 2. Aira Lepp / Ain Lepp, Nissan Sunny 1.14,4, 3. Triinu Tammel / Karoliina Tammel, Ford Fiesta 2.43,2.

4WD: 1. Kaspar Kibuspuu / Rudolf Uusneem, Subaru Impreza 37.50,9, 2. Martin Vaga / Kaarel Otsa, Mitsubishi Lancer Evo +0,7, 3. Rauno Piilberg / Indrek Varblane, Audi A4 3.15,9.

2WD-ST: 1. Daniel Ling / Madis Kümmel, BMW 320 38.29,2. 2. Tarmo Lee / Tõnu Nõmmik, BMW 318IS +10,6, 3. Tauri Nõgu / Priit Nõgu, BMW 320I +40,6.

2WD-SE: 1. Mirek Matikainen / Karl Mattias Viru 40.53,5, 2. Gabriel Simson / Oliver Simson, mõl Honda Civic Type-R +1.00,6, 3. Indro Mäe / Siim Zukker, Nissan Sunny +2.58,3.

2WD-VT: 1. Ott Nootre / Klen Valting, BMW 318 42.25,8, 2. Meelis Paur / Kaimar Kittus +25,7, 3. Raido Seppel / Sander Linnaks, mõl BMW 316 +27,5.

2WD-VE: 1. Rutmar Raidma / Siim Kukk 40,27,4, 2. Elvis Leinberg / Indrek Vulf +16,2, 3. Caspar Ojamägi / Hendrik Kraav, kõik Honda Civic +32,1.

SU: 1. Ivar Burmeister / Ats Nõlvak, VAZ-2105 41.35,0, 2. Sander Klaus / Martin Udusalu, VAZ-2101 +10,5, 3. Heigo Tinno / Veiko Vilu, AZLK-412 +1.16,4.

SPO: 1. Peeter Kaibald / Kristo Holtsmann, BMW M3 +41.05,4, 2. Toomas Klemmer / Kaili Klemmer, BMW 323I +2.04,7.