Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustab mais uut hooaega

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustab uut hooaega 19. mail Kuningamäe kardirajal.

Kokku on kavas neli etappi, lisaks võisteldakse veel Käinas ja Vasalemmas ja Aravetel. Kaks viimast toimumiskohta on veel kinnitamata. Tavapäraselt sõidetakse kaks tavaformaadis võistlussõitu, üks vigursõit ja üks kestvussõit.

“Uskumatu Võidusõit on nooretele hea võimalus teha tutvuvust kardispordiga,” rääkis sarja üks eestvedaja Kalev Piksar. “Seltskond on sõbralik ja toetav, kõik aitavad nõu ja jõuga. Võistluspäeva hommikul tuletame meelde põhireegleid ja lippe.”

Harrastajate võistlustel sõidavad võidu ka ajaloolised kardid. “Kel vana kart seismas, tasub üles putitada. Meie sarjas saate kokku teiste ajalooliste kartidega sõitjatega ja ka omavahel mõõtu võtta.”

Usukumatus Võidusõidus on võimalik võistelda ka harrastajatel, kes Eesti meistrivõistlustel ja teistes tippsarjades ei võistle. “Klasse on meile palju ja võistlusformaadid erinevad, igas vanuses ja tasemel kardihuviline leiab endale sobiva.”

Piksar lisas, et eelmise hooajaga võrreldes tehnilistes tingimustes ja võistlusreeglites olulisi muudatusi ei tehtud. Sarja üldjuhendiga on võimalik tutvuda siin.

Kalenderplaan

19.05.2024 Põltsamaa, Kuningamäe kardirada (tavaformaat)

30.06.2024 Käina kardirada (tavaformaat)

04.08.2024 Vasalemma Jaanikart (vigursõit)*

14.09.2024 Aravete (kestvussõit)*

*Asukoht võib muutuda

Uskumatus Võidusõidus võisteldakse ka ajalooliste kartidega. Foto: Pille Russi

The post Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustab mais uut hooaega appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy