Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Heitlus Estonian Junior Challenge sarja peaauhinnale algab Otepää talverallil

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaeg saab avastardi juba homme Otepääl. Esimese etapina sõidetavale Otepää talverallile on lisaks teistele võistluspaaridele registreerunud ka Estonian Junior Challenge klassis osalevad võistlejad.

Estonian Junior Challenge klass on mõeldud kuni 26-aastastele rallisõitjatele, kes võistlevad esiveoliste Ford Fiesta Rally4 autodega. Sarja peaauhind on osalemine Euroopa meistrivõistlustel Rally 4 autoga Junior ERC arvestuses, mille koguväärtuseks on 110 000 eurot ja mida Eesti Autospordi Liit, M-Sport Poland ja rehvitootja Pirelli toetavad 50 000 euroga. Juunioride arvestuses lähevad kuuest tänavu Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste arvestuses sõidetavast võistlusest arvesse viis.

Sarjast on tuule tiibadesse saanud ja maailma ralliteedel suuri tegusid tegemas möödunud aastane juunioride maailmameister Robert Virves, kahekordne Euroopa juunioride meister Ken Torn ja paljud teised. Möödunud aastal tuli 15-aastasena Estonian Junior Challenge arvestuse võitjaks Jaspar Vaher, kes on stardis ka Otepääl.

“Plaan on võistelda Eesti meistrivõistlustel ja võimalusel proovida ka Lätis Euroopa meistrivõistluste etappi sõita. Hooaja kõigil etappidel hakkab minu kõrval juba alates Otepää rallist istuma Evelin Mitendorf. Hetkel rohkem plaane pole, sest eelarve kokkusaamisega on üsna keeruline ja lisaks on mul vanuse osas (tõenäoliselt ei saa selle tõttu osadel rallidel osaleda) ka veel küsimused õhus, et kus ja kuidas ma üldse sõita saaksin,” sõnas Vaher Otepää ralli eel.

Lisaks Vaherile on Otepää talverallil veel starti tulemas viis andekat noort rallisõitjat.

Möödunud aastal Saaremaa rallil Ford Fiesta Rally4 autoga debüüdi teinud ja EMV4 klassi võitnud 20-aastane Mark-Egert Tiits. Samuti 20-aastane Karl-Johannes Visnapuu, kes võttis eelmise hooaja viimaselt võistluselt Saaremaalt kaasa Estonian Junior Challenge esikoha karika. 2022. aasta Estonian Junior Challenge üldarvestuse kolmas mees, 21-aastane Pranko Kõrgesaar. Kolmandat hooaega alustab Estonian Junior Challenge sarjas 19-aastane Joosep Ralf Nõgene, kellel 2021. aastast näidata ette sarja teine koht. Debüüthooaega on Estonian Junior Challenge arvestuses alustamas 16-aastane Kevin Lempu, kes esimese nö. suure ralli stardi tegi möödunud aasta Paide rallil.

Esimene Estonian Junior Challenge võistlusauto kannab Otepää talverallil numbrit 22.

Estonian Junior Challenge sarjaga saab liituda kogu hooaja 2023 vältel ja oodatud on ka noored võistlejad väljastpoolt Eestit. Estonian Junior Challenge juhendi leiab SIIT ja registreeruda saab sarjaga SIIN.

Estonian Junior Challenge 2023. aasta kalender:
1.Otepää Talveralli 4. veebruar
2.Rally Alūksne 24.-25. veebruar
3.Rapla Rally  5.-6. mai
4.Rally Estonia 21. juuli
5.Paide Rally  25.-26. august
6.Saaremaa Rally 6.-7. Oktoober

Otepää Talverallile pääseb rajaäärde jälgima vaid piletiga ja ühe pääsme hind on 17 eurot. Rallipääsme saab soetada eelmüügist www.piletikeskus.ee .Tehvandi spordikeskuses asuv võistlusautode hooldusala on külastajatele tasuta. Alla 12-aastastele on üritus tasuta.Pilet tuleb vahetada käepaela vastu piletivahetuspunktis Otepää bussijaama platsil või Kanepi keskväljakul. Piletivahetuspunktid on avatud 04.02.2023 kell 06:30-14:00.

Otepää talveralli võistluskava, katsete info ja kaardid on leitavad möödunud nädala kolmapäeval ilmunud Autolehest ja võistluse tulemusi saab jälgida autosport.ee vahendusel. Otepää Talveralli lisainfot leiab Otepää Talveralli FB lehelt.

Otepää talveralli 2023 ametlik ralliraadio on RING FM sagedusel 101,7Mhz ja kiiruskatsetelt 2, 4, 6 ja 8 teeb ülekandeid Delfi TV.
Otepää talveralli on Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaja avaetapiks klassidele EMV1 – EMV10, EMV Lada ja Estonian Junior Challenge.

Hooaja avavõistluse start antakse Tehvandilt 4. veebruaril kell 7.40 ja üle finišipoodiumi sõidab esimene võistlusauto kell 18.10. Kokku ootab võistlejaid ees kaheksa kiiruskatset, mille käigus läbitakse 110,38 katsekilomeetrit.

The post Heitlus Estonian Junior Challenge sarja peaauhinnale algab Otepää talverallil appeared first on Eesti Autospordi Liit.