Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Jetispordi EM-ilt Eestile kaheksa medalit ja juuniorite maailmameistritiitel

Poolas tõmmati joon alla selle aasta Euroopa meistrivõistlustele ja juuniorite maailmameistrivõistlustele jetispordis. Erinevates klassides osales kahel etapil kokku 151 startijat enam kui kahekümnest riigist. Kui Ungari etapil lämmatas sportlasi 37 kraadine kuumus, siis Poola etapil pidi leppima 16 kraadise temperatuuri ja vihmaga.Ungaris toimuval etapil osales Eesti sõitjaid kaheksa siis Poola etapil, mis kodule lähemal oli sõitjaid tulnud kohale lausa neliteist.

Team Estonia Poola etapil

Juuniorite klassis SKI GP3.2 oli Ander-Hubert Lauri tulnud tiitlit kaitsma juba teist korda. Ungari etapil oli Lauri kindlus ise ja võitis kolmest sõidust kolm. Poola etapil aga muutus asi keerulisemaks. Esimeses stardis sai ta küll ilusti minema aga kohtunike arvates oli tegemist valestardiga ja Hubertile määrati karistuseks 30 lisasekundit. Sõidu lõpetas Lauri kolmandal kohal. Teises sõidus hakkas streikima jeti mootor, kuid sellest hoolimata õnnestus lõpetada jälle kolmandal kohal. Ungaris välja sõidetud edu hakkas kokku sulama ja et tulla maailmameistriks pidi Lauri lõpetama viimases sõidus vähemalt esikolmikus. Viimaseks stardiks saadi masin tööle ja Lauri näitas, et kui masin töötab ja trahve ei anta siis talle vastast ei ole. Kevadel 11 aastaseks saanud mikromürsk Ander-Hubert Lauri krooniti kolmandat korda SKI Junior GP3.2 klassi maailmameistriks. Hõbemedalile tuli Lajos Komonyi Ungarist ja pronksile Frederik Frandsen Taanist.

SKI Junior GP3.2 2020 maailmameister Ander-Hubert Lauri

SKI Junior GP3.3 klassis osales Poola etapil Sten Marten Villenthal, kes osales UIM-i tiitlivõistlustel esimest korda. Kolme sõidu kokkuvõttes tuli Villenthal etapil kaheksandaks ja kogu MM-sarja arvestuses 10. kohale.

SKI GP2 klassis näitas pidurdamatut hoogu Mattias Reinaas. Alles eelmisel hooajal juuniorites sõitnud Reinaas näitas, et seal võidetud MM-tiitlid ei ole tulnud niisama. Kokku EM-sarjas antud kuuest stardist võitis Reinaas viis ja tuli võimsa punktivahega Euroopa meistriks. Lisaks SKI GP2 klassile jagus Mattiasel veel hoogu osaleda SKI GP3 klassis, kus pidas tõsiseid lahinguid ungarlase Barnabas Szaboga. Sellel hooajal tuli tunnistada Szabo paremust ja SKI GP3 klassist kokkuvõttes hõbemedal.

SKI GP2 Euroopa meister Mattias Reinaas

Mattias Siimann oli EM-sarjas osa võtma kahes klassis. Runabout GP4 klassis oli kaitsta möödunud hooaja Euroopa meistritiitel. Ungari etapil I sõidus kokku jooksnud mootor ja saadud 0 punkti aga võtsid selle võimaluse. Oma jetti korda ei saadudki ja mõlemad etapid sõideti lõpuni laenatud jetiga. Kahe etapi peale sai Siimann kokku 97 punkti, mis andsid talle kokkuvõttes pronksmedali. Vaid nelja punkti kaugusele jäi hõbemedali võitnud Juan Carlos Martin Palau Hispaaniast. Euroopa meistriks tuli kõik sõidud võitnud ungarlane Marcell Major.

Henri Koppas sõitis EM-sarja kaasa esmakordselt. Ungari etapil saavutatud viies koht ja Poolas välja sõidetud kaheksas koht andsid talle EM-sarja kokkuvõttes väga tubli kuuenda koha.

Runabout GP2 klassis oli Siimann tegemas oma tiitlivõistluste debüüti. Ungari etapilt tulnud esimese sõidu võit oli üllatus paljudele. Edasi enam nii lihtne ei olnud. Sõitude esikolmikud vahetusid igas sõidus ja lõpptulemusena võisid medalile tulla väga mitmed sõitjad. Ungari etapi teine koht ja Poola etapi kuues koht andsid sarja kokkuvõttes Siimannile pronksmedali. Hõbedale tuli leedukas Tomas Gurksnys ja Euroopa meistritiitli võitis Daniel Lasselsberger Austriast.

Runabout GP2 EM-i pronks Mattias Siimann

Poola etapil kaasa sõitnud Erki Laiakask tuli kolme sõidu kokkuvõttes seitsmendale kohale ja EM-sarja üldarvestuses kuulus talle 12. koht.

SKI Ladies GP1 klassis alustas Jasmiin Üpraus sarja Ungari etapil teise kohaga. Poolas võidetud kvalifikatsioon andis parima stardikoha. Esimese sõidu Jasmiin võitis. Teine start ebaõnnestus ja sõidust tuli kuues koht. Viimases kolmandas sõidus tuli neljas koht ja etapi kokkuvõttes tuli Jasmiin kolmandaks. Etapi võitis Estelle Poret Prantsusmaalt ja teine oli Emma-Nellie Ortendahl Rootsist. EM-sarja kokkuvõttes tuli Euroopa meistriks Ortendahl, hõbemedali võitis Poret ja pronksi Üpraus.

SKI Ladies GP1 EM-i pronks Jasmiin Üpraus

SKI Ladies GP1 klassis sõitis EM-sarja kaasa Kätriin Nilbe, kellel Ungari etapp ebaõnnestus. Esimese sõidu katkestamine, teise ja kolmanda sõidu üheksas koht andsid etapilt kokku 10.koha. Poolast tuli üheksas koht ja EM-sarja kokkuvõttes tuli Nilbe kümnendaks.
Kätriin sõitis veel kaasa Runabout Ladies GP4 klassis kus EM-sarja kokkuvõttes tuli viiendale kohale.

SKI GP1 klassis käis viimasel etapil äge võidusõit. Eesti sõitjatest olid väljas Marten Männi ja Kerto Kase. Kerto jaoks oli see tiitlivõistluste debüüt. Kui ajasõidus oli Männi alles viies siis esimene start oli tal nii hea, et esimesele ringile läks ta liidrina. Sõidus õnnestus belglasel Quinten Bosschel tast mööduda aga esimesest sõidust teine koht oli super tulemus. Kase tuli esimeses sõidus kaheksandaks. Teise sõidu lõpetas Männi kolmandana ja Kase kuuendana. Viimases kolmandas sõidus tuli Männi neljandaks ja Kase oli seitsmes. Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht prantslasele Jeremy Poretle, teine oli Bossche ja kolmas Marten Männi. Kase platseerus oma debüütvõistlusel seitsmendale kohale. EM-i üldvõit läks Quinten Bosschile, hõbemedal kuulus Axel Courtoisile Prantsusmaalt ja kolmas oli Nacho Armillas Hispaaniast.

Veteranide klassides SKI Veteran GP1 tuli Euroopa meistriks Egon Üpraus ja Runabout Veteran GP1 klassis tuli hõbemedalile Margus Kesküla. Poola etapil osalenud Priit Kampus tuli etapi kokkuvõttes Runabout Veteran GP1 klassis teiseks. Veteranide klassis oli stardis veel Andrus Lutt, kes esimese sõidu katkestas ja sellega sai tema osalemine etapil läbi.