Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Jetispordi MM-sarja avaetapilt Eestisse viis esikohta

Möödunud nädalavahetusel anti Hispaanias Ibiza saarel avalöök jetispordi MM-sarjale. MM-sarja selle hooaja uuenduseks on
see, et kui varasemalt on GP2, GP3 ja GP4 kategooriate MM peetud ühe võistluse põhisena siis sellel aastal on neil kaks etappi.
GP1 klasside MM-sari koosneb kuuest etapist.

Ibiza tervitas jetisportlasi sooja ilma ja mõnusa tuulega. MM-sarja I etapist oli osavõtma tulnud 133 sportlast ja esindatud oli
26 riiki. Eesti sportlasi oli Hispaaniasse sõitnud lausa üheksa. Mattias Reinaas oli tiitlit kaitsmas klassides SKI GP2 ja SKI GP3.
Mattias Siimann kaitseb tiitlit Runabout GP2 ja Runabout GP4 klassides. Siimann sõitis esmakordselt kaasa ka võimsaimas
Runabout GP1 klassis. SKI Ladies GP1 klassis oli võistlustules Jasmiin Üpraus. Runabout Ladies GP4 klassis oli osa võtmas
lausa neli Eesti naist – Kätriin Nilbe, Carmen Roosmaa, Annemarie Randla ja Ester Rosin. Runabout GP4 klassis osalesid
lisaks Siimannile veel Mia Carolin Õiemets ja Henri Koppas.

Ajasõitudes näitas eestlastest parimat minekut Jasmiin Üpraus, kes oli SKI Ladies GP1 klassis mäekõrguselt üle teistest naistest. Tulemuselt teine parim ajasõit oli Siimannil Runabout GP4 klassis teise ajaga. Eestlannadest parimana GP4 klassis sõitis neljanda aja välja Kätriin Nilbe.

Esimeses sõitudevoorus võtsid kindlad võidud Üpraus ja GP4 kategoorias Siimann. Teistes klassides ei vastanud meie tiitlikaitsjate tulemused päris ootustele ja kaldapealne meeskond hakkas tehnikat üle kontrollima kahtlustades probleeme tehnikaga. Naiste GP4 klassis lõpetas Kätriin Nilbe esimese sõidu neljandana.

Teiseks sõitudevooruks oli aga meie sportlaste tehnika korralikult tööle saadud ja esikohtade sadu võis alata. Reinaas võitis ära sõidud SKI GP3 ja SKI GP2 klassides, Siimann võitis ära Runabout GP2 klassi sõidus ja Runabout GP4 sõidus oli viies. Üpraus tegi kahest kaks võites ära SKI Ladies GP1 klassi teise sõidu.

Pühapäeval viimases sõitudevoorus ei olnud Üprausile, Reinaasile ega Siimannile vastaseid. MM-sarja I etapilt viis SKI Ladies GP1 klassis etapivõidu koju Jasmiin Üpraus. Mattias Reinaas võitis etapi klassides SKI GP2 ja SKI GP3. Mattias Siimannile kuulusid etapivõidud klassides Runabout GP2 ja Runabout GP4. Lisaks tuli Siimann Runabout GP1 klassis kokkuvõttes 17. kohale.

Runabout GP4 klassis saavutas Henri Koppas etapi kokkuvõttes kuuenda koha ja Mia Carolina Õiemets oli kuueteistkümnes.
Runabout Ladies GP4 klassis oli parima eestlanna tulemus Kätriin Nilbe neljas koht, Ester Rosin tuli kaheksandaks, Carmen Roosmaa üheksandaks ja Annemarie Randla oli etapi kokkuvõttes kolmeteistkümnes.

Jetispordi MM-sari läheb suveks puhkusele andes ruumi Euroopa MV sarja toimumisele ja järgmine MM-sarja etapp toimub
septembris Sardiinias Olbia linnas.

Generated by Feedzy