Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kardisportlane Konrad Karjus sai Soomes teise koha

Kardisportlane Konrad Karjus sai Soome meistrivõistluste esimesel osavõistlusel klassis Mini 60 teise koha.

Kardispordi Soome meistrivõistlused viiakse läbi viie osavõistlusena kümneetapilisena, ühel nädalavahetusel kaks etappi. Esimene osavõistlus toimus möödunud nädalavahetusel 24-26. mail Oulus Ouluzone kardirajal.

AIX Racing võistleja Konrad Karjus võistleb käesoleval aastal Soome MV Mini 60 klassi sarjas poodiumi nimel. Laupäevahommikuseks soojendussõiduks leidis ta hea hoo ja oli kiireim. Esimese etapi ajasõit andis siiski alles 11. stardikoha, mis tähendas päeva läbivalt suurt võitlust. Eelsõitudest vastavalt 9. ja 8. tulemus ning finaali stardikohaks 7. positsioon. Laupäevase finaali lõpptulemuseks 5. koht ja võistluse kiireim ring.

Pühapäevane teine etapp algas ajasõidu kolmanda kohaga. Karjus suutis mõlema eelsõidu stardist haarata positsiooni kohe ajasõidu võitja järel ja võtta mõlemast eelsõidust teised kohad. Finaali stardikohaks andis see samuti teise positsiooni. Oulu raja pikal ja laial stardisirgel ei olnud välisrajalt startimine kellelgi päeva jooksul õnnestunud. Seega oli väljakutse suur. Õnneks suutis Konrad stardisirge lõpuks leida piisavalt ruumi, et positsioneerida ennast neljandaks. Võidusõit oli mitmete möödasõitudega väga tihe ja lõpuks suutis Karjus võidelda välja teise positsiooni ja isegi püüda liidrit. Teise etapi lõpptulemuseks suurepärane teine koht.

Järgmine etapp sõidetakse 28-30. juunini Kotkas.

The post Kardisportlane Konrad Karjus sai Soomes teise koha appeared first on Eesti Autospordi Liit.