Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kardisportlaste välisstardid: võistlused Prantsusmaal, Itaalias ja Leedus

Eesti kardisportlased startisid nädalavahetusel Euroopa meistrivõistlustel Itaalias, Rotax Max Challenge International Trophyl Prantsusmaal ja Leedu meistrivõistlustel.

Rotax Max Challenge International Trophy

Nikita Ljubimov rõõmustas taaskord kõiki kardispordifänne ja võitis Pranstusmaal Le Mansis neljapäeval kvalifikatsiooni. Nikita jätkas Minimax klassis väga hea hooga eelsõitudes, saavutades 1., 4. ja 2. koha, aga viimases eelsõidus saadud esivoolundi karistus langetas ta üheksandaks. See andis superheat’iks 4. stardikoha.

Pühapäeva alustas Minimax väga segastes oludes, kui rehvi ja rõhkude valik osutus edu võtmeks. Nikita kaotas viimastel ringidel palju aega ja lõpetas sõidu 5. kohaga. Sellest hoolimata andis tehtud töö finaaliks 3. stardipositsiooni.

Ülihea lähte teinud Ljubimov võttis finaalis kiirelt liidriohjad ning juhtis viimase ringini, kuni kaaskonkurendil õnnestus temast mööda pressida. Hetkeks rütmist välja löödud Ljubimov püüdis ringi lõpuks liidri uuesti kinni, kuid pidi leppima väga tugeva Rotax Max Challenge International Trophy teise kohaga.

Priit Sei kvalifikatsioon toimus väga keerulistes ilmastikuoludes, sest esimesel ringil hakkas vihma sadama. Kiilasrehvidel said parimad ajad esimesena boksist väljunud sõitjad. Priit kahjuks nende sekka ei kuulunud, mis andis talle 18. stardikoha eelsõitudeks.

Märgades eelsõitudes näitas Priit aga suurepärast minekut, noppides 13., 9. ja 5. koha, tõustes eelsõitude peale kokku 27 positsiooni. Tasuks teenis Priit 8. stardikoha superheat’i.

Kuiva tempo pärast mures olnud Sei näitas pühapäeva hommikul väga südikat sõitu ning võitles kogu sõidu esikümnes, lõpetades 8. kohaga. Finaali andis see eestlasele 7. positsiooni.

Vaikselt kuiva sõidurütmi edendav Sei jõudis finaalis küll esimeste temposse, aga eelnevalt loovutatud kohti tagasi haarata ei õnnestunud. 12. kohaga lõpetanud Priit Sei oli rahul lõpuks saavutatud enesekindluse ja tempoga.

OK/OK-J Euroopa meistrivõistlused Itaalias Cremona rajal

Klassis OK näitas kvalifikatsioonis suurepärast kiirust Roland Kuklane, saavutades 65 sõitja konkurentsis 15. koha. Mark Dubnitski hõivas 26. stardiplatsi.

Kuklane säilitas positsiooni eelsõitude järel, kui noppis kaks korda 5., siis 6., 16. ja 4. koha, andes eestlasele 8. stardipositsiooni pühapäevasesse superheat’i.

Mark Dubnitski pidi kvalifikatsiooniga võrreldes mõned kohad loovutama, kukkudes eelsõitude järel 30. kohale, mis andis superheat’i 15. lähtekoha.

Superheat eestlastele nõnda edukas polnud, kui Dubnitski lõpetas 20. ja Kuklane koos karistusega 27. kohaga.

Hoolimata raskustest starditi finaali vastavalt 23. ja 33. positsioonilt. Top 15 kohtadel võidelnud Kuklane pidi võtma vastu esivoolundi karistuse, mis langetas ta 28. Samal ajal tegi Dubnitski 11-kohalise tõusu ning näitas esikümne aegu, tasuks 22. koht.

OK Junioris näitas Meryl Peldes ajasõidus 43. aega. Peale ebaõnnestunud eelsõite sai Peldes superheat’i viimasesse ritta startima. Kahjuks ei saatnud eestlannat ka pühapäeval edu, lõpetades superheat’i 30. kohaga ja võistluse 71. positsioonil.

Aleksander Uusneem näitas head tempot FIA kardiakadeemia arvestuses, kui noppis kvalifikatsioonis 16. koha. Eelsõitudega õnnestus tal tõusta 13. kohale. Südi sõit ja hea tempo aitasid tal kohta finaalis ka säilitada.

Leedu meistrivõistlused

Eestlased näitasid suurepärast minekut ka Leedu meistrivõistlustel, kui Joel Kaspar Jõepere (Rotax Junior) ja Ragnar Veerus (DD2) võtsid parimad stardikohad. Oliver Kurg (Rotax Junior) ja Margus Kingu (DD2 Masters) said kvalifikatsioonis teise koha.

Väga võitluslikest ja keerulistes tilmastikuoludes peetud eelsõitudest tulid juunioripoisid välja 2. ning 4. kohaga. DD2s võitis Veerus ühe eelsõidu ning paigutas end ka finaaliks esiritta startima.

Ülitihedas Rotax Juniori finaalis vahetati liidriohjasid ringi jooksul mitmeid kordi ning alguses hoidis esikohast kinni Oliver Kurg. Sõidu lõpupoole võtsid aga lätlased oma ja pundifinišis lõpetas kolmandana Joel Kaspar Jõepere ning neljandana Oliver Kurg.

DD2 finaalis haaras Veerus kiiresti liidriohjad. Alguses survestas palju Maxim Schurko (LT) ja läks hetkeks ka liidriks, kuid õigete rehvitemperatuuride saavutades jättis eestlane kaaskonkurendid ohutusse kaugusesse. Sellega kasvatas Veerus edu Leedu meistrivõistluste arvestuses, kus mängitakse välja ka Rotaxi maailmafinaali pilet.

The post Kardisportlaste välisstardid: võistlused Prantsusmaal, Itaalias ja Leedus appeared first on Eesti Autospordi Liit.