Kehala rallikrossil saavutasid noored võidusõitjad arvukalt klassivõite

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapil Kehalas tõusid mitmeski klassis poodiumi kõrgeimale astmele noored võidusõitjad.

Osavõturohkeimas krosskartide Xtreme klassis kuulus kogu poodium noorema põlvkonna sõitjatele. Armin Raagile (P-Tech) järel sai teise koha Lucas Lausing (Speedcar Wonder) ning kolmandana lõpetas rallikrossis esmakordselt poodiumile jõudnud Frederik Märtin (Speedcar Wonder).

„Hommikul ei läinud väga hästi, aga ärkasin rohkem üles ja hakkas tulema,“ rääkis 15aastane Armin Raag poodiumiintervjuus. „See on äge, et nii palju noori on tulnud siia klassi sõitma.“

Punktitabelit juhtinud Andre Kiil tegi finaalsõidus avarii ja paiskus seitse korda üle katuse. Õnneks on sõitjaga kõik korras ning tema meistritiitli jaht jätkub viimasel etapil Laitses.

Krosskartide noorteklassis 125/250 võitis Armin Raagi 11aastane vend Genor Raag. Teise koha võitles välja Mairo Kähr ja kolmandaks tuli Kaspar Pikkpõld. „Mul oli juba enne finaali starti jokkeritaktika välja mõeldud. Teadsin, et Mairo teeb hea stardi. Läksin esimesel ringil jokkerisse ja see töötas väga hästi,“ rääkis Genor Raag. „Vennaga arutame boksis sõidutaktikat. Ma tänan teda, ta on mind palju õpetanud.“

Ka kolmandas krosskartide klassis 650 oli samuti võidukas noor sõitja, 16aastane Jürgen Laansoo.Teise koha saavutas Rait Sööt  ja kolmandaks tuli Laur Langeproon.

Super1600 klassis võidutses mullune noortemeister Andri Kutsar (Ford Ka), kes liigub kindlalt meistritiitli poole. Finaalsõidu start ei olnud Kutsaril kõige parem, mis andis kaassõitjatele edumaa, kuid lõpuks saavutas ta siiski võidu. Teise koha saavutas Martin Vatter (Peugeot 206) ja kolmandana lõpetas Indrek Ilves (Honda Civic). „Tänane sõit oli väga hea,“ lausus Kutsar. „Kiirus oli olemas ja kõik läks plaanipäraselt.“

Junior1600 klassis saavutas esikoha Mihkel Pajo (Opel Corsa), teine oli Henry Kutsar (Ford Ka) ja kolmandaks tuli Albert Ako Kokk (Škoda Fabia). „Autol oli jahutusega probleeme, kuid sõita sai,“ lausus Pajo. „Päev läks korda.“

TouringCar klassis võidutses põneva võidusõidu tulemusena Simo Viilas (Ford Fiesta). Viilas leidis lõpuks hea sünergia oma võistlusmasinaga ning võitis kõik sõidud alates treeningsõitudest. Teise koha saavutas Rauno Rappu (VAZ-2105) ja kolmandana lõpetas Kristaps Grunte (BMW120e). „Seni olin hädas startidega, nüüd hakkasid need õnnestuma. See oli suur pluss,“ lausus Viilas. „Mulle meeldivad kiired rajad. Mida suurem hoog, seda nauditavam.“

BMW RX3000 klassis on seis väga tasavägine ning meistritiitlile pretendeerib mitu võistlejat. Viiendal etapil võitis Mait Buddell, kelle võidule aitas kaasa hea jokkeristrateegia. Teine oli lätlane Dailis Jansons ja kolmandana lõpetas Mirell Hintser.

SuperCar klassis selgus 2024. aasta Eesti meister, kui Arvo Kask (Mitsubishi Lancer Evo) kindlustas oma tiitli kolmanda järjestikuse etapivõiduga. Teise koha sai Siim Sündema (Ford Fiesta), kes pidi kogu päeva võitlema tehniliste probleemidega.

Eesti rallikrossi meistrivõistluste sarjas on jäänud veel üks etapp 28. septembril LaitseRallyPark´is. Punktiseisud on äärmiselt põnevad, sest mitmes klassis on Eesti meistritiitli võitmine võimalik veel mitmel võistlejal.

The post Kehala rallikrossil saavutasid noored võidusõitjad arvukalt klassivõite appeared first on Eesti Autospordi Liit.