Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover sõitis uue rekordi

Mai lõpus algavateks kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover sõitis veerandmiilil uue isikliku rekordi 5,82 sekundit (404 km/h).

Arnover (Ford Mustang) sõitis isikliku rekordi uuenduskuuri läbinud autoga Inglismaal Santa Podis toimunud testil. “Autol on uus käigukast ning käigukasti turbiin, värskendusi tegime ka mootoris,” rääkis mullu EM-i pronksiga lõpetanud Arnover. “Kõige suurem erinevus varasemaga on aga uued tagaamortisaatorid, mis muudavad auto käitumise palju stabiilsemaks. Hoolduses selgus, et vanade amortisaatorite klapid olid valed ja meister isegi imestas, kuidas suutsime möödunud hooajal nendega nii häid tulemusi näidata.”

Eelmisel nädalvahetusel osales Arnover Inglismaa kohalikul võistlusel samuti Santa Podis, kus sõitis välja kvalifikatsiooni parima aja 5,84 sekundit (406 km/h). Vihmasaju tõttu jäid väljalangemissõidud ära. “Uus tehnika toimis taas väga hästi. Ajad on väga head, eriti arvestades, et nii test kui võistlus toimusid jaheda ilmaga. Uuele hooajale on põhjust lootusrikkalt vastu minna.”

Nädal enne 24.-27. maini Santa Podis toimuvat esimest Euroopa meistrivõistluste etappi peetakse samas kohalik jõuproov Doorslammers. “Sel võistlusel ei kehti EM-i piirangud, ilmselt tõstame oma auto võistluse tavapäraselt 3500 hobujõult 4500-le ja püüan veerandmiilil aega 5,6 sekundit. Ühtlasi on see veel ka hea võimalus autot testida.”

Euroopa meistrivõistlused koosnevad tänavu viiest etapist, mis sõidetakse Suurbritannias, Rootsis ja Saksamaal.

Kalender

24.-27. mai – Santa Pod, Suurbritannia

13.-16. juuni – Tierp Arena, Rootsi

8.-11. august – Tierp Arena, Rootsi

23.-25. august – Hockenheimring, Saksamaa

5.-8. september – Santa Pod, Suurbritannia

The post Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover sõitis uue rekordi appeared first on Eesti Autospordi Liit.