Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Kuidas auto kevadel ettevalmistada

Esimesed soojad ilmad on juba saabunud ning veendumaks, et Teie auto on peale talve jätkuvalt parimas sõidukorras tuleks hakata mõtlema kevadisele hooldusele.

Järgnevalt mõned nõuanded, kuidas autot kontrollida ning suveperioodiks ettevalmistada.

Tee autole suurpuhastus – alustada võiks sellest, et talvine sool ja sopp autolt maha pesta ning teha seda ühe korraliku suurpuhastusega, hoolikalt tuleks üle käija ka põhja alt ja rattakoobaste sisemus.

Kontrolli vedelike taset – et suvel auto üle ei kuumeneks, kontrolli taset ja süsteemi võimalikke lekkeid. Samuti tasuks välja vahetada talvine klaasipesuvedelik suvise vastu, sest see aitab tõhusamini klaasi külge jäävate putukate vastu võidelda, kontrolli ning vajadusel vaheta kojamehed.

Vaheta rehvid nõuetele vastavate suverehvide vastu, teatavasti on Eestis kehtestatud ajalised piirangud, millal ühe või teise rehviga sõita võib.

Mootoriõli ja -filtri vahetamine – Eesti külma talvega võib õli kaotada oluliselt märdeomadusi, eriti juhul, kus sõidad tihti lühikesi otsi, mille jooksul ei jõua automootor korralikult soojeneda ning siis ei suuda see mootori liikuvatele osadele tagada optimaalset kaitset kulumise ja korrosiooni eest.

Veermiku seisukorra kontroll – tuleb teostada jõuülekande, vedrustuse, piduri-, rooli- ja väljalaskesüsteemi kontroll. Veermikku soovitame kontrollida vähemalt korra aastas, olenemata, kas tegemist uue või juba päevinäinud autoga.

Uuemõisa Autokeskus teeb sildade 3D kontrolli – aitab oluliselt vähendada rehvide kulumist ja kütusekulu, suurendades samaaegselt auto stabiilsust. 3D kontroll on lihtsustatult öeldes auto rataste tagasi joondamine nende õigesse asendisse. Peamiseks asümmeetria tekkepõhjuseks on teedel ja tänavatel olevad löökaugud, tekkepõhjuseks võib olla auto üldine kulumine. Seda saab aga õnneks ennetada oma autot regulaarselt hooldades.

Kliimasüsteemi toimimine ja salongifiltri kontroll – soovitame pärast igat talve lasta oma auto konditsioneer korralikult üle kontrollida. Ainult nii saad olla kindel, et süsteem ei leki ja on bakterite vaba.

Kokkuvõtvalt soovitame liigse kulumise ja enneaegsete rikkete vältimiseks oma autot hooldada regulaarselt nii enne kui ka peale talve.