Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Maastikuvõistlus Mudakonn nõuab tarka taktikat

Laupäeval ja pühapäeval, 29. ja 30. aprillil Harjumaal toimuv maastikusõiduvõistlus Mudakonn nõuab võistlejatelt tarka taktikat.

Võistluskeskus asub Turbas ja rada kulgeb peamiselt selle ümbruse rabamaastikul. “Hea tulemuse saavutamiseks tuleb sõita mõistusega,” ütles peakorraldaja Vallo Aljas Ridala Maasturiklubist. “Oluline on tark taktika. Näiteks milline katsete läbimise järjekord valida: eespool rajale minnes on pinnas parem, aga orienteeruda raskem, sest jälgi pole ees. Tagapool on raskem sõita, aga kaasvõistlejate jäljed aitavad tee leidmisel.”

Aljas lisas, et raske rajaga võistlusel on võistlejatele laupäeval ette nähtud kohustuslik tunnine lõunapaus, millelt puudumine tähendab karistuspunkte. “Väsinuna sõitmine võib kaasa tuua ohtlikke eksimusi, seepärast tulebki tunniks aega maha võtta.”

Esimene auto stardib laupäeval kell 10.00 Turbast ja autasustamine toimub samas pühapäeval kell 17.00. Pealtvaatajatele on jälgitavad Jaakna karjääris pühapäeval vahemikus kell 10.00 – 14.00 toimuvad lisakatsed. Tuleb arvestada, et tegu orienteerumisvõistlusega ja autod ei jõua katsetele korrapäraste intervallidega.

Laupäeval ei ole rajal publikule ligipääsetavaid kohti. “Kui keegi ikkagi otsustab võistlusautosid maastikule otsima minna, siis peab ta arvestama, et rabas on suitsetamine ja igasugune tule tegemine rangelt keelatud,” sõnas Aljas.

Mudakonn on EAL Eesti 4×4 Off-Road karikavõistluse ja superkarikavõistluse kolmas etapp.

The post Maastikuvõistlus Mudakonn nõuab tarka taktikat appeared first on Eesti Autospordi Liit.