Markus Kajak sõitis end Saksamaal poodiumile, Albert Tamm Hispaanias

Lisaks kodumaisele hooaja algusele sõitsid Eesti kardisportlased ka võidu välismaal. Markus Kajak lõpetas Saksa meistrivõistluste etapi kolmandana, näidates kiireimat ringiaega. Albert Tamm sõitis end poodiumile Champions of the Future Academy kardisarja etappidel Valencias.

Saksamaal Ampfingis sõideti Saksa meistrivõistluste teine etapp. KZ2 klassis startis ka Team Estonia Autosport liige Markus Kajak, kes võitis kvalifikatsiooni ning esimese eelsõidu. Teine eelsõit lõppes kahjuks 14 koha kaotamisega, kui ületas finišijoone 15. positsioonil. Eelsõitude kokkuvõttes andis see Kajakule 4. stardikoha pühapäevasesse Superheat’i. Eestlane tõigi pühapäeval poodiumikoha, kui lõpetas kolmandana ja näitas seejuures esikoha tempot.

Nädalavahetusel toimusid ka Champions of the Future Academy kardisarja 3. ja 4. etapp. Albert Tamm suutis mõlemal päeval finaalsõidus tulla poodiumile ning hoiab sarja üldkokkuvõttes teist kohta.

Kui esimesel päeval õnnestus Tammel ka kvalifikatsioon võitja, siis teise päeva algus nii lihtne ei olnud. Ajasõidu 10. positsioon tähendas tõsist tööd eelsõitudes, mis võib öelda, et õnnestusid. Albert Tamm: “Rabelemist oli palju. Sarjas on palju häid sõitjaid ja võrdse tehnikaga selles rivis tõusmine tähendab väga kindlat sõitu.” Esimeses eelsõidus tuli Tamm neljandale ja teises viiendale kohale. Need tulemused andsid finaalsõiduks neljanda stardikoha.

“Finaali start ebaõnnestus ja pidin uuesti esimesi jälitama hakkama. Õnneks tekkis meil hea neljane punt ning vähemalt neist olin kõige kiirem. Palju möödumisi ja tihe rebimine. Muidugi kahju, et esimesed kaks eest ära läksid, aga teist päeva järjest poodiumil on väga hea tulemus,” lisas Tamm.

Sarja üldarvestuses on Tamm 234 punktiga teine, jäädes esimesest maha vaid 29 punktiga. “Punktisüsteem annab võimaluse esikohale ilusti veel võidelda. Ees on ootamas neli nädalavahetust ehk kaheksa etappi. Muidugi ega tagumised liiga pikalt maas ei ole. Vigadele ruumi ei saa jätta,” oli Tamm enesekindel.

Lisaks Albert Tammele sõitsid sarja teise nädalavahetuse kaasa ka MINI klassis Sebastian Kirss (9 a) ja ning OK-N Junior klassi Kristian Ebras (12 a). Kirss lõpetas mõlemad päevad 20. kohal. “Õppida on veel palju. Enamus siinseid võistlejaid on suurema kogemusega ning ka mõne aasta vanemad. Rahule saan jääda, sest igas sõidus sai ikka kohti tagasivõidetud, kuid kindlasti on vaja kvalifikatsioonis parem tulemus saada. Muidu on ikka väga raske,” rääkis Kirss.

Ebrase parimaks tulemuseks jäi esimese päeva 19. koht. Teise päeva finaali kuuendal ringil sõitis tagant tulnud võistleja talle otsa ning kahjuks tuli võistlus katkestada. “Väga lootsin, et nüüd juba suudan ilusti püsida grupi keskpaigas püsida, aga ei ole veel 100% seda kiirust ja ühtlast sõitu. Õnneks on sari veel piisavalt pikk, eks tuleb kodus ka rohkem treenida,” ütles Ebras.

Champions of the Future Academy järgmine etapp peetakse juuli lõpus Itaalias Franciacorta rajal.

The post Markus Kajak sõitis end Saksamaal poodiumile, Albert Tamm Hispaanias appeared first on Eesti Autospordi Liit.