Marten Männi tuli World Finals SKI Pro GP klassi tšempioniks!!!!

Pühapäeva öösel vastu esmaspäeva sõideti USA-s Arizonas suurvõistluse World Finals viimased sõitude voorud. SKI Pro GP klassi viimane sõit jäeti ära kuna sõitu ei oleks suudetud läbi viia ennem päikeseloojangut. SKI Pro GP klassis oli kohal kogu maailma paremik – Quinten Bossche, Kevin Reiterer, Raphael Mauriin, Jeremy Poret, alles hiljuti maailmameistriks tulnud Valentin Dartillat ja nii edasi. Marten Männi näitas oma suurepärast ettevalmistust juba suvel Poolas toimunud World Series Euroopa etapil, kus Marten kaotas etapivõidu tänu kohtunike kummalisele otsusele Raphael Mauriinile ja Kevin Reitererile.

Lake Havasus aga said kohad jagatud õiglaselt ja kolme sõidu kokkuvõttes võitis esimest korda World Finalsi Ski Pro klassis Marten Männi. Teiseks tuli Reiterer ja kolmas oli Mauriin. World Series kokkuvõttes juhib SKI Pro GP klassis ennem viimast etappi Tai Kuningriigis Reiterer 342 punktiga, teine on Männi 336 punktiga ja kolmandat kohta hoiab 319 punktiga Mauriin.

Marten Männi meeskond

Ander-Hubert Lauri sõitis Havasus kaasa klassides Junior SKI Stock, Junior SKI 4 Stroke Lites ja Junior SKI Lites. Kõigis kolmes võistlusklassis saavutas Hubert tubli teise koha jäädes SKI 4 Lite klassis alla ainult kodurajal sõitvale Tanner Wrightile, Stock klassis Tai võidusõitjale Nattanan Keenapanile ja SKI Lite klassis Jayden Richardson Austraaliast.

Karl Kesküla sõitis World Finalsil kaasa kahes võistlusklassis. Novice Runabout 1100 Stock klassis startis kokku viisteist pilooti ja Karl saavutas kuuenda koha. Amateur Runabout Rec Lites klassis tuli esimesest sõidust kuues koht ja teises juba neljas, mis kokkuvõttes andis Karlile tubli viienda koha. Esikoha viis Inglismaale Alfie Fenwick.

Jasmiin Üpraus oli tulnud kaasa sõitma naiste klassis Pro Am Women Ski Stock, kus kokkuvõttes tuli kolmandaks. Esimesest sõidust tuli kolmas koht, teisest tuli ilus sõiduvõit ja kolmandas sõidus oli seitsmes. Esikoht läks Emma-Nellie Ortendahlile Rootsist ja teiseks tuli Lucy Gadsby Inglismaalt.

Mattias Siimann sõitis kaasa seekord kolmes klassis. Amateur Runabout 1100 Stock klassis läks nelikvõit Taisse ja Siimann sõitis ennast viiendaks. Pro Am Runabout 1100 Stock klassis läks kaksikvõit Tai sportlastele Attapan Kunsale ja Sasina Phiwngamile. Kolmas oli Khalid Almohannadi Qatarist. Siimann sõitis Ameerikast laenatud tehnikaga tubli neljanda koha. Pro Am Runabout Stock ehk siis meie keeli Runabout GP2 klassis ei olnud sellel korral ka sellist hoogu kui oma tehnikaga MM-sarjas. Tugevas konkurentsis tuli Siimann kokkuvõttes 13. kohale.

Vanameister Margus Kesküla tegi kaasa Expert Veteran Runabout Limited klassis kus saavutas tubli kuuenda koha.

Carmen Roosma sõitis kaasa väga pika nimega klassis ehk siis Amateur Womens Runabout 1100 Stock klassis. Kolmikvõit läks Tailannadele ja Carmen sõitis välja kaheksanda koha neljateistkümne võistleja seas.

World Finalsi suurvõistluse kodulehel oli tulemustest välja jäänud selline äge klass nagu Pro Women Runabout, kus suurte masinatega võtsid omavahel mõõtu maailma kõige kiireimad naised. Eestlannadest sõitis selles klassis võidu Carmen Roosmaa. Kolme sõidu kokkuvõttes viis Oraphan Teerpatpanich võidu Taimaale, teine koht läks Kanadasse Tammy Rarickule ja kolmandaks tuli Sophie Francis Floridast. Neljanda-viienda kohale käis võistlus Carmeni ja peamiselt SKI Ladies GP1 klassist tuttava Kylie Ellemersi vahel. Võrdsete punktidega oli otsustav viimane sõit, kus Ellemers oli sellel korral eespool. Carmenile tubli viies koht.