Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Mida pakub Delfi Rally Estonia avapäev?

Täna, 5. juulil stardib ERC Delfi Rally Estonia. Eestis sõidetav FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) etapp on tänavuse hooaja neljandaks osavõistluseks. ERC, Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste starti on kokku tulemas 116 autot.

Hommikul kell 9 avatakse kõigile rallisõpradele Otepää, Tehvandi Spordikeskuses territooriumil asetsev Service Park ja EXPO, kus võimalik vaadata testikatseks valmistuvaid võistluspaare ja nende meeskondade tööd ning soetada erinevaid fännitooteid jpm.

Kell 09:31 antakse start Delfi Rally Estonia Shakedown katsele. Algusega 12:01 läbivad võistlejad 3,81 km pikkuse Räbi kvalifikatsioonikatse, mille järel selgub tänavuse Delfi Rally Estonia laupäeva stardijärjestus.

Kell 17.00 astub Tartu Raekoja platsil asuvale ERC Delfi Rally Estonia stardipoodiumile ERC paremik – ERC liider Mathieu Franceschi, valitsev ERC meister Hayden Paddon, kahekordne Rally Estonia võitja Mads Østberg, möödunud aastal Rally Estonia Eesti meistrivõistluste parim Georg Linnamäe, möödunud nädalavahetusel Poolas esimese WRC2 klassi poodiumikoha välja sõitnud Robert Virves ja neljakordne Rally Estonia võitja Ott Tänak, kes Meet The Crew sessioonil vastavad küsimustele.

Algusega 17.30 jagavad ERC ja Eesti tippsõitjad ja kaardilugejad Tartu Raekoja platsil asetseval laval fännidele autogramme.

Kell 18.00 algab ERC Delfi Rally Estonia 2024 suurejooneline avashow, kus erikavadega astuvad üles Liis Lemsalu, Stefan, Lenna ja Shaté Tantsukool.

18.30 sõidavad stardipoodiumilt üle kõik tänavuse ERC Delfi Rally Estonia võistlejad ja samuti ka Eesti ja Läti meistrivõistluste arvestuses startivad ekipaažid. Võistlejaid tutvustavad ja vestlevad Eero Reinu ja Seb Scott.

ERC hooaja neljanda osavõistluse avakatse sõidetakse algusega 19:35 Raadi mõisapargis, kus läbitakse tänavuse ERC hooaja neljanda etapi 1,48 km pikkune avakatse.

Delfi Rally Estonia korraldajad on ette valmistanud ligi 30 pealtvaatamisala. Rallifännidel on võimalus valida erinevate pääsmete vahel, mille seast igaüks leiab endale sobiva – kolme päeva rallipass, päevapassid, kolme päeva VIP-pass ning VIP-päevapassid.  Nii rallipassid kui päevapassid on digitaalsed, kuid sel aastal on endale võimalik soetada ka fännipass, mille juurde kuulub kaelakaart, mis jääb rallifännile meenutama 2024. aasta sündmuse erilist elamust. Rallipassid, päevapassid ja VIP passid on müügil Rally Estonia kodulehel asuvas e-poes aadressil www.rallyestonia.ee ja ka Piletitaskus. Samadelt lehtedelt on võimalik soetada ka unikaalsed EST-LAT ja FIN-EST rallipassid, mis tagavad ligipääsu võistlustele nii Eesti ja Läti, kui ka Eestis ja Soomes toimuvatele ERC / WRC etappidele.

Sportlandi fännipoodides on terve ralli vältel saadaval ERC Delfi Rally Estonia unikaalse disainiga tänavused fännitooted.

Circle K teenindusjaamadest üle Eesti saab osta ERC Delfi Rally Estonia ametliku ralliajakirja, mis on täis kõikvõimalikku vajalikku infot ja põnevat lugemist. Ajakiri on müügil Circle K jaamades üle Eesti, Otepää Turismiinfokeskuses ja Ugandi restoranis ning digiajakiri on kättesaadav Delfi keskkonnas . Lisainfo on leitav Rally Estonia kodulehel, aadressil: https://sport.delfi.ee/kategooria/120000358/rally-estonia-ajakiri Mugavalt on kogu info hallatav Rally Estonia mobiiliäpis, mille saab tasuta alla laadida Apple Store-st ja Google Play-st.

Ametlik online uudistekanal on Delfi, kes kajastab kõiki sündmusi kogu nädalavahetuse vältel, kogu info on leitav Delfi Rally Estonia erikeskkonnast https://sport.delfi.ee/kategooria/66422928/rally-estonia  

Delfi Rally Estonia ametlik Ralliraadio on Duo, mis levib Lõuna-Eestis FM sagedusel 107,8 MHz ning digiraadios (DAB+) aga on kuulatav ka mujal üle Eesti kõigil DUO raadio sagedustel FM-s ja digiraadios. Samuti saab ralliraadiot kuulata telefoniäpist “PLEIER” ja veebilehelt pleier.ee Delfi Rally Estonia kiiruskatsetest teevad otseülekanded TV3, TV6 ja TV3 Sport kanalid.

ERC Delfi Rally Estonia on FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) tänavuse hooaja neljandaks osavõistluseks, mis  sõidetakse Tartu, Otepää ja Lõuna-Eesti teedel 5.-7. juulini. Kokku ootab võistlejaid 14 kiirukatset ja ralli kogupikkuseks on 187,64 kilomeetrit. Kümnel katsel võistlevad ka Eesti ja Läti meistrivõistluste punktidele sõitjad. Veoautode klassi EMV9 osalejad võistlevad kuuel kiiruskatsel. Ainult Eesti meistrivõistluste arvestuses võistlevad sõitjad stardivad pärast Euroopa meistrivõistlustel osalejaid. Tehvandi Spordikeskuse territooriumil asuv hoolduspark ja EXPO on külastajatele TASUTA!

The post Mida pakub Delfi Rally Estonia avapäev? appeared first on Eesti Autospordi Liit.