Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga.

Gunnar Hololei töötas üle nelja aastakümne (1949-1990) Eesti Raadio sporditoimetuses ja oli läbi aegade üks tuntumaid mootorispordi kommentaatoreid. Eriti kuulus oli Hololei oma energiliste ja emotsionaalsete reportaažide poolest otseülekannetes Kalevi Suursõitudelt ja teistelt mootorispordivõistlustelt. Lisaks muidugi ka teistelt spordialadelt, osaledes reporterina näiteks kümnel OM-il. 2005. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia. Gunnar Hololei suri 2009. aastal.

Legendaarsele raadiohäälele kuulunud Volga ilmus viis aastat tagasi oksjonile suhteliselt kehvas seisukorras.

„Oleks teadnud, kui kehvas seisukorras oli auto tegelikult, poleks ehk taastamisega tegelema hakanud,“ tõdes MOMU Mootorispordi Muuseumi kuraator Arno Sillat. „Treilerijuht ei julgenud autot hakata treilerilegi vedama, sest kartis, et tõmbab esisilla alt ära! Aga nüüd on see Volga siiski lõpuks restaureeritud ja „maestro“ auto võtnud sisse koha meie teiste kuulsate eksponaatide seas.“

The post MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga appeared first on Eesti Autospordi Liit.