Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Mudelinäitusega tähistatakse Eesti esimese rahvusvahelise ralli aastapäeva

Homme, 9. veebruaril avatakse Tallinna mudelipoes Modelsshop ralliteemalise näituse täiendus, mis on pühendatud Eestis toimunud esimesele rahvusvahelisele autorallile Baltika 84.

Baltika ralli toimus 1984. aastal 10. kuni 12. veebruarini ehk just nüüd möödub võistlusest 40 aastat. Selleks puhuks on Rando Aava käe all käsitööna valminud Baltika ralli stardivärava ja estakaadi 1:43 mõõtkavas koopiamudel. Komplekt koosneb kokku neljakümnest detailist. Näitusel ilutseb estakaadil Vallo Sootsi ja Toomas Putmakeri võiduauto Lada VFTS koopia, mille valmistajaks mudelitootja IXO. Seda automudelit saab lähiajal Modelsshopist osta.

Tallinnas aadressil Laki 5 asuvas Modelsshopis on mudelinäitus avatud kuu aega. Huvilised saavad uudistada ralliteemalist väljapanekut Rauno Treibeki, Toomas Laasi ja Ants Raua kogust. Eksponeeritud on 1:43 mõõtkavas ralliautod ja nende hooldussõidukid ning saateautod, samuti on näitusel maratonralliks kohandatud veoautode KamAZ koopiamudeleid.

Lisaks Baltika ralli stardiväravale on Rando Aav käsitööna meisterdanud veel teisigi Tallinna ralli ajalooga seotud stardiväravate mudeleid, mis samuti näitusel eksponeeritud. Limiteeritud koguses saab selliseid käsitööna valmivaid stardiväravate komplekte tegijalt soetada.

Näitusel on väljas ka Rando Aava ja Marek Mändmaa ühistööna valminud 1994. aasta Saaremaa ralli stardivärava ja võiduauto mudel. See annab põgusalt aimu, mida saab näha sügisesel näitusel Saaremaal. Nimelt kutsub Saaremaa Muuseum oktoobris külastama Saaremaa ralli teemalist foto- ja mudelinäitust. Just siis möödub 50 aastat esimesest Tehumardi rallist, mida loetakse praeguse Saaremaa ralli eelkäijaks.

Ralliteemaline mudelinäitus kaupluses Modelsshop jääb avatuks 9. märtsini. Näitust saab vaadata poe lahtiolekuaegadel, tööpäeviti kell 10-18 ja laupäeviti kell 10-15.

Foto: Rando Aav

The post Mudelinäitusega tähistatakse Eesti esimese rahvusvahelise ralli aastapäeva appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy