Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Mullune Kanaari saarte võitja võidutses ka sel korral, Sei oli oma klassi seitsmes

Neljapäevast laupäevani sõideti Kanaari saartel autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) teine etapp. Võitjatena väljusid tulisest heitlusest mullused võitjad Yoann Bonato ja Benjamin Boulloud. Eestlastest olid ainsana stardis Karl-Markus Sei / Martin Leotoots, kes lõpetasid asfaldiralli ERC Junior klassis seitsmendal kohal.

Karl-Markus Sei jäi esimese asfaldiralliga rahule

Seile oli see etapp elu esimene asfaldiralli, mistõttu ei olnud eesmärk koha peale sõita. “Me siia koha peale sõitma küll ei tulnud, kuid iga katsega jõuame samm sammu haaval teistele lähemale ja saan uusi kogemusi, et mis rehvidega teha jne. Peale 40 km testi ei olekski olnud reaalne, kui oleksin teistega tempos olnud,” rääkis Sei peale esimest pikka võistluspäeva.

Kui reedesel päeval püsisid katseajad esikümne lõpus, siis laupäeval näitasid eestlased kolmel korral ka esiviisiku aegu. Kokkuvõttes sõitsid ERC Junoir klassis Sei/Leotoots välja seitsmenda positsiooni. Kaotus võitjale Mille Johansonile tuli kokku 4.17,5. „Ralli läks meil plaani järgi, mis tähendab, et eesmärk ei olnudki koha peale sõita, vaid kogemusi koguda. Ma arvan, et võime esimese asfaldietapi progressiga rahul olla. Mida katse edasi, seda väiksemaks vahe jäi kilomeetri kohta ja laupäeval suutsime sõita mitu esiviisku aega. Teed olid siin lahedad ja tänud kõigile toetajatele ning kaasaelajatele. Kohtumiseni Rootsis,“ rääkis Sei pärast karjääri esimese asfaldirallit.

ERC Junior klassis tuli teisele kohale rootslased Calle Carlberg/ Jörgen Eriksen ning kolmanda kohta sõitsid välja sakslased Timo Schulz/Michael Wenzel. Avaetapi võitnud Max McRae/Cameron Fair jäid Kanaaridel neljandaks.

Põhiklassis püsis pinget kuni ralli lõpuni

Ralli algas neljapäeval, kui esmalt sõideti vabatreening. Kõige kiiremat aega näitas seal Ungari rallisõitja Miklos Csomos (Škoda Fabia Rally2 evo), kes kolmandal kiiruskatsel sõitis suurel kiirusel vastu maja seina ning toimetati koos kaardilugejaga (Attila Nagy) haiglasse kontrolli. Kuigi alguses tundus, et sõitjatega pole häda midagi, siis hiljem haiglas tuvastati piloodil rangluu murd.

Peale vabatreeningut sõideti kvalifikatsioonikatse, kus kõige parema aja sõitisid välja mullused võitjad Yoann Bonoto ja Benjamin Boulloud (Citroën 2 Rally2). Teisele kohale platseerusid kohalikud mehed Diego Ruiloba ja Lui Angel Vela (Citroën 2 Rally2) ning kolmandale prantslsed Mathieu Franceschi ja Andy Malfoy (Škoda Fabia RS Rally2).

ERC Junior arvestuses sõideti testikatse, mille võitis rootslane Mille Johansson koos kaardilugeja Johan Grönvalliga. Eesti võistluspaar Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots sõitsid 14 auto konkurentsis välja 12. aja, kaotades Johansonile 12 sekundiga.

Neljapäeva õhtul sõideti lühike linnakatse, mille võitis tiitlikaitsja Hayden Paddon (Hyundai i20 N Rally2). Sei näitas avakatsel ERC Junior arvestuses üheksandat aega (+5,0).

Ralli esimese pika võitsid 2023. aasta Kanaari saarte võitjad Bonato/Boulloud, kes tõusid selle katse järel ka ralli liidriteks. Eesotsas olid vahed väga väikesed ning liidrid vahetusid pidevalt. Liidripositsiooni hoidsid reedese päeva jooksul veel Franceschi/Malfoy ning hispaanlased Alejandro Cachon ja Borja Rozada (Toyota GR Yaris Rally2). Päeva lõpetas liidrina Bonato, kelle edu kaasmaalase Franceschi ees oli vaid 0,3 sekundit. Reede õhtuks hoidis poodiumi viimast kohta Paddon, kes jäi liidrist maha 12,1 sekundiga. Päeva jooksul liidrikohta hoidnud Cachonil purunes viiendal katsel rehv ning kaotas liidritele pea 40 sekundit.

Ralli viimane päev kulges ilma suuremate sündmusteta. Reede õhtul liidri positsiooni võtnud Bonato püsis seal kuni ralli lõpuni. Teiseks tuli kaasmaalane Franceschi, kes lõpuks kaotas Bonatole vaid 2,8 sekundiga. Põnev heitlus käis aga kolmandale kohale. Reede järel kolmandat kohta hoidnud Paddon kaotas üheksandal katsel katsevõitjale 12,6 sekundit, mistõttu astusid kolm Hispaania ralliekipaaži (Antonia Jose Suarez/Alberto Pin Iglesias, Škoda Fabia RS Rally2, Diego Ruiloba/Luis Angel Vela, Citroën 2 Rally2 ning Cachon/Rozada) uusmeremaalasele oluliselt lähemale. Kohad kolm kuni kuus oli üheksanda katse järel 9,3 sekundi sees. Nelikust tõmbas kõige pikema kõrre reedel rallit juhtinud Cachon, kes hõivas ralli viimase poodiumikoha.

ERC sarja üldarvestuse TOP5, kui sõidetud on kaks etappi:

Mathieu Franceschi 56p (punkti)

Hayden Paddon 35p

Simone Tempestini 33p

Yoann Bonato 32p

Alejandro Cachon 26p

ERC sari jätkub juuni keskel, kui Rootsis sõidetakse 13.-15. juunini Kuninglik Skandinaavia ralli.

The post Mullune Kanaari saarte võitja võidutses ka sel korral, Sei oli oma klassi seitsmes appeared first on Eesti Autospordi Liit.