Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: Eesti meistrivõistlused viiel alal ja eestlased välisvõistlustel

Eeloleval nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus viiel alal, lisaks toimub kardispordi harrastajate võistlus ning mitmed Eesti sõitjad võistlevad välismaal.

Drifti Eesti, Balti ja Livonia meistrivõistluste etapp sõidetakse Võrumaal Luhamaa piiripunkti lähistel reedel ja laupäeval. Reedel kell 14.00 algab street-klassi kvalifikatsioon, pro ja semipro võistlevad laupäeval algusega kell 11.00.

Kiirendusspordi Eesti ja Balti sarjade etapp Ameerika Auto EDRA Nationals toimub reedest pühapäevani Kiltsi lennuväljal. Reedel algavad kvalifikatsioonid kell 18.00 ja laupäeval kell 10.00. Pühapäeval algavad eliminaatorisõidud kell 11.00.

Reedel ja laupäeval sõidetakse Porsche Festivali raames Porsche GT3 Cupi Eesti meistrivõistluste etapp. Reede õhtul on kavas kvalifikatsioon võistlussõidud toimuvad laupäeval kell 11.55 ja 15.00.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste neljas etapp sõidetakse laupäeval Piiroja rajal. Eelsõitude algus on kell 10.15. Võistlust on võimalik vaadata ka Delfi TV vahendusel.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad pühapäeval Jaanikeses. Eel- ja finaalsõidud algavad kell 11.30.

Kardispordi Uskumatu Võidusõidu kolmas etapp sõidetakse pühapäeval Käinas. Võistlussõidud algus on kell 11.45.

Homme/reedel jõuab Poolas finišisse maastikuralli Rally Breslau, kus osalemas ka mitmed ekipaažid: Hardo Mere / Piotr Kujawski (Poola), Rainer Rüütli / Rainer Oja, Rait Mändla / Rauno Lahi, Toomas Triisa / Vaido Kalm ja Indrek Reisenbuk / Mart Meeru.

Rallikrossi maailma ja Euroopa meistrivõistlused jätkuvad laupäeval ja pühapäeval Höljesi rajal Rootsis. EM-kassis Euro RX3 on eestlastest osalemas Siim Saluri, FIA RX2e klassis võistleb Marko Muru. Otsepilti vahendab RX+.

Vormel 3, kus eestlastest osaleb Paul Aron, võistleb Austrias koos vormel 1 MM-sarjaga. Olulised kellaajad: reede 16.00 (Eesti ajad) F3 kvalifikatsioon, 18.00 F1 kvalifikatsioon; laupäev 11.00 F3 sprint, 13.00 F1 sprindi kvalifikatsioon, 17.30 F1 sprint; pühapäev 9.25 F3 võistlus, 16.00 F1 GP. Otsepilti näitavad Viaplay Sport ja F1 TV.

Ralf Aron osaleb Theeba Motorspordi värvides Spa 24 tunni sõidus. Võistlus algab laupäeval kell 17.30. Otseülekannet vahendab koduleht.

Autoralli Leedu meistrivõistluste etapil Lazdijais reedel ja laupäeval on eestlastest kirjas Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg ja Sander Pärn Can Alakoci kaardilugejana.

The post Nädalavahetus autospordis: Eesti meistrivõistlused viiel alal ja eestlased välisvõistlustel appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy