Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: kiirendussport, rahvaralli, autokross, kart ja palju muud

Nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus kiirendusspordis, noortrallis ja autokrossis, kuid võistlusi toimub teisigi ning mitmed eestlased võistlevad välismaal.

Kiirendusspordi Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp EDRA Nationals toimub Haapsalu lähedal Kiltsi lennuväljal täna/reedest pühapäevani. Täna kell 18.00 ja laupäeval kell 10.00 algavad kvalifikatsioonisõidud, eliminaatorid on kavas pühapäeval kell 11.00. Võistlust on võimalik jälgida ka drag.televison.ee vahendusel.

Laupäeval sõidetav Pizzapoisid Kehala rahvaralli on noorteralli Eesti meistrivõistluste ja rahvaralli EAL karikavõistluste etapiks. Esimene auto läheb Kehalast teele kell 8.40 ja lõpetab samas kell 17.14. Enamik lisakatseid sõidetakse Kehala autospordikompleksis.

Autokrossi Liqui Moly Eesti meistrivõistluste etapp toimub pühapäeval Taalis, kontrollsõidud algavad kell 11.00, finaalsõidud 12.45.

Kardispordi Postimees Spordi karikavõistluste teine etapp toimub laupäeval Käina kardirajal. Ajasõidud algavad kell 9.30, eelsõidud 10.30 ja finaalid kell 13.49.

Drifti Eesti karikavõistluste etapp Street-klassile sõidetakse tänasest pühapäevani Daugavpils Drift Festivali raames.

Pühapäeval toimub Porsche Ringil 68. Open Track – sõidutreening, kus saab osaleda ka tänavasõiduautodega.

Jüri Vips stardib vormel 2 sarja etapil, mis sõidetakse koos vormel 1 MM-etapiga Austrias. Olulised kellaajad: täna/reedel kell 16.55 (siin ja edaspidi Eesti ajad) F2 kvalifikatsioon, 18.00 F1 kvalifikatsioon; laupäeval 17.30 F1 sprint, 18.55 F1 sprint; pühapäev 11.05 F2 põhisõit ja 16.00 F1 põhisõit. Otseülekannet on võimalik vaadata F1 TV ja Viaplay Spordi vahendusel.

Paul Aron osaleb Formula Regional European Championship by Alpine sarja etapil Ungaris. Laupäeval sõidetakse kvalifikatsioon kell 10.00 ja võistlus 14.55, pühapäeval on ajad vastavalt 10.55 ja võistlus 17.40.

Benektitas Vanagas / Kuldar Sikk (Toyota Hilux) stardivad pühapäevani kestval Italian Bajal, mis on maailma ja Euroopa karikavõistluste etapiks.

Arvukalt Eesti võidusõitjaid osaleb Riias Bikernieki rajal toimuval rallikrossil, kus reedel ja laupäeval on kavas Läti ja Leedu meistrivõistluste etapp ning pühapäeval RallyX osavõistlus.

Täna ja laupäeval Leedus sõidetaval Rally Žemaitijal stardivad eestlastest Janek Vallask / MIkk-Sander Laubert (Subaru Impreza) ning Ott Kuurberg / Jaanus Hõbemägi (Ford Fiesta R2T). Võistlus on Leedu ja Poola meistrivõistluste etapiks.

Kardispordi Rotax Max Challenge Euro Trophy jätkub Belgias Mariembourgi rajal. Eestlastest on pühapäevani kestvale võistlusele registreerunud Ragnar Veerus, Devin Sagadi, Johann Vain, Priit Sei, Siim Sepp ja Nikita Ljubimov. Detailne ajakava ja otseülekande info on avaldatud kodulehel.

Maailmameistrivõistluste punktid on lisaks vormel 1-le mängus kestvussõidus, mille etapp toimub pühapäeval Monza rajal. Kuue tunni sõidule antakse start kell 13.00. Sõitu näitab Eurosport.

The post Nädalavahetus autospordis: kiirendussport, rahvaralli, autokross, kart ja palju muud appeared first on Eesti Autospordi Liit.