Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: kolmel alal algavad Eesti meistrivõistlused, mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel algavad ringrajasõidu, drifti ja Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused, mitmed Eesti võistlejad stardivad välismaal.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlustega tehakse algust 3. ja 4. mail Pärnus Porsche Ringil. Reedel on kavas vabatreeningud ja alates kella 18.00-st kvalifikatsioonid. Laupäev algab kell 10.00 samuti kvalifikatsioonidega, esimese võistlussõidu start antakse kell 11.10.

Drifti Balti ja Eesti meistri- ja karikavõistlused algavad 4. ja 5. mail Raassilla rajal. Laupäeval on kavas Street-klassi võistlus algusega kell 12.05. Pühapäeval on kavas Semipro ja Pro võistlus. Võistlussõidud algavad kell 8.30.

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused algavad 4. mail Narvas. Esimene võistleja stardib Kreenholmi alal asuvale rajale kell 10.15.

2.-4. maini toimub Kanaari saartel autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) teine etapp, kus eestlastest on stardis ERC Junior klassi arvestuses sõitvad Karl-Markus Sei / Martin Leotoots. Otsepilti näitavad Go3 Sport 3 ja Rally.tv.

Ruben Volt osaleb ringrajasõidu Itaalia meistrivõistluste avaetapil TCR-klassis. Laupäeval algab võistlus kell 14.30 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ja pühapäeval 11.00. Otseülekannet vahendab koduleht.

Maastikurallide Euroopa karikavõistluste etapil 3. ja 4. mail Hispaanias osaleb Leedu-Eesti rallipaar Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk.

Laupäeval, 4. mail sõidetakse autoralli Leedu meistrivõistluste etapp Rally Visaginas, kuhu on eestlastest registreerunud Egon Kaur / Allan Birjukov, Kaspar Kasari / Rainis Raidma, Priit Puskar / Kaire Lusti ja Enn Pärnamägi / Andreas Liimann.

MM-punktid on mängus vormel 1 sarjas. Miami Grand Prix sprindi kvalifikatsioon sõidetakse sõidetakse reedel kell 23.30, sprint laupäeval kell 19.00 ja põhisõidu kvalifikatsioon kell 23.00. Põhivõistlus algab pühapäeval kell 23.00. Otsepilti näitavad Go3 Extra Sport ja F1 TV.

The post Nädalavahetus autospordis: kolmel alal algavad Eesti meistrivõistlused, mitmed eestlased võistlevad välismaal appeared first on Eesti Autospordi Liit.