Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: kuus võistlust Eestis ja mitmed eestlaste välisstardid

Eesti peetakse eeloleval nädalavahetusel koguni kuus autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.

Eesti meistri- ja karikavõistluste punktid on mängus reedest pühapäevani Kulbilohus toimuval driftivõistlusel South Side, mis kuulub ka Balti, Livonia ja Põhja-Euroopa sarja. Reedel algusega kell 14.00 on kavas Street-klassi võistlus, laupäeval algusega kell 12.15 sõidetakse Pro ja Semipro kvalifikatsioon ning pühapäeval algusega kell 12.30 Semipro ja Pro tandemid. Võistlust kannab üle ka drift.television.ee

Kulbilohust umbes 20minutilise autosõidu kaugusel toimub maastikusõiduvõistlus Klaperjaht, mis kuulub Eesti meistri- ja karikavõistluste arvestusse. Reedel kell 16.00 on kavas kalsside ET1, ET2 ja TR-1 ajasõidud, laupäeval algab võistluspäev kell 8.30 ja pühapäeval 9.00.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Piiroja rajal. Eel- ja finaalsõidud algavad kell 11.30.

Reedel ja laupäeval toimub Porsche Ringil regiooni suurim autode ja mootorrataste ühisvõistlus HRX Estonian Grand Prix Suur Võidusõit, mis kuulub ajalooliste vormelite Eesti karikavõistluste arvestusse. Ka Soome meistrivõistluste kavva kuuluva võistluse reedesed võistlussõidud algavad kell 18.30 ja laupäevased 10.00. Ülekande teeb telekanal Duo 5.

Laupäeval toimub Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus V&K Teed One Mile Challenge. Võistlussõidud algavad kell 12.30.

Superkrossi karikavõistlused jätkuvad pühapäeval Taali krossirajal Viiking Spa karikatele. Võistlussõidud algavad kell 11.30.

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad reedest pühapäevani Rootsis Tierp Arenal toimuva võistlusega. Klassis Pro Modified võistleb eestlastest Andres Arnover. Samas toimuva EDRS-sarja arvestuses võistleb Kert Orusaar.

Kuldar Sikk osaleb leedulase Beneditkas Vanagase kaardilugejana maastikurallide Euroopa karikavõistluste kavva kuuluvad Ungari Bajal. Võistlus algab täna/neljapäeval ja lõpeb laupäeval.

Lahtis sõidetakse reedel ja laupäeval autoralli Soome meistrivõistluste ja Historic Trophy ralli, kus esimeses on eestlastest osalemas Romet Jürgenson / Jakko Viilo ja Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk, teises Madis Laupa / Andres Tõniste.

The post Nädalavahetus autospordis: kuus võistlust Eestis ja mitmed eestlaste välisstardid appeared first on Eesti Autospordi Liit.