Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: maastikusõit ja superkross Eestis ning palju eestlasi välisvõistlustel

Nädalavahetusel sõidetakse Vasalemmas maastikuvõistlus Vasalemma Offroad Rally ning Taalis superkrossi karikavõistluste etapp. Mitmed eestlased stardivad piiritagustel võistlustel.

Vasalemma Offroad Rally toimub Vasalemma rallikrossirajal ja selle ümbruses reedest pühapäevani. Reedel algusega kell 17.00 on kavas klasside TR-1, ET1 ja ET2 ajasõidud, laupäeval ja pühapäeval algavad võistlused kell 9.30. Laupäeval kell 20.00 on kavas Kolumbus Krisi kontsert.

Superkrossi võistlussari jätkub pühapäeval Taali rajal võidusõiduga Auhinnapoe karikatele. Võistlus algab kell 11.00.

Ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused jätkuvad Soomes Botniaringil reedest pühapäevani toimuva võistlusega Mekonomen Grand Prix.

T@K Stagetech e-autoralli Eesti meistrivõistlustel avatakse reedel kell 17.00 nädalaks ajaks Soome virtuaalralli rada.

Homsest/reedest pühapäevani sõidetakse Poola teedel autoralli Euroopa meistrivõistluste etapp, kuhu on eestlastest registreerunud Ken Torn / Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2), Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 Evo), Priit Koik / Kristo Tamm (Ford Fiesta Rally2), Robert Virves / Julia Thulin (Ford Fiesta Rally3), Kaspar Kasari / Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3) ja Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk (Ford Fiesta Rally4). Võistlus on võimalik jälgida WRC All Live vahendusel.

Vormel 2 sari, kus sõidab ka Jüri Vips, jätkab hooaega nädalavahetusel Aserbaidžaanis. Samas toimub ka vormel 1 MM-etapp. F2 kvalifikatsioon algab reedel kell 15.30, laupäeval kell 12.30 sõidetakse F2 sprint ja 17.00 F1 kvalifikatsioon. Pühapäeval kell 10.05 on kavas F2 põhisõit ja kell 14.00 F1 võistlus. Mõlemat on võimalik jälgida F1 TV ja Viaplay Spordi vahendusel.

Kestvussõitude MM-sarjas on kavas Le Mans´i 24 tunni sõit, kus eestlastest osaleb Martin Rump. Võistlus algab laupäeval kell 17.00, ülekannet on võimalik vaadata Eurospordi vahendusel.

The post Nädalavahetus autospordis: maastikusõit ja superkross Eestis ning palju eestlasi välisvõistlustel appeared first on Eesti Autospordi Liit.