Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja maastikusõit Eestis ning eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel algavad rallikrossi Eesti meistrivõistlused, jätkuvad maastikusõidu karikavõistlused ja e-autospordi ralli meistrivõistlused ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste avaetapp toimub laupäeval, 29. aprillil Raassilla rajal. SuperCar-klassis on kohalikele võistlejatele täiendust välismaalt, mõnigi tuttav sõitja toob rajale uue auto, rajale on oodata mitut uut tegijat ja mõnigi pausi teinu naaseb rajale. Eelsõidud algavad laupäeval kell 10.10.

Laupäeval ja pühapäeval keskusega Turbas toimuv maastikusõiduvõistlus Mudakonn on EAL Eesti 4×4 Off-Road karikavõistluse ja superkarikavõistluse kolmas etapp. Publikul võimalik võistlust jälgida pühapäeval Jaakna karjääris vahemikus kell 10.00 – 14.00, kus toimub kaks lisakatset.

E-autospordi ralli Eesti meistrivõistluste kuues etapp peetakse Itaalia virtuaalteedel homsest järgmisel nädala reedeni.

Esmaspäeval, 1. mail kell 11.00-16.00 toimuval Lange Motokeskuse perepäeval on võimalik tutvuda autospordi erinevate alade tehnikaga ja näha ka demosõite.

Eesti rallisõitjad Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk ja Kevin Saraiva koos portugallasest kaardilugeja Beatriz Pintoga (mõlemad Peugeot 208 Rally4) stardivad reedel ja laupäeval toimuval Portugali meistrivõistluste etapil Rali Terras d’Aboboreira.

Kardispordi WSK Super Master Seriesi neljandale etapile Itaalias tänasest/neljapäevast pühapäevani Cremona rajal on Eesti võidusõitjatest registreerunud Meryl Peldes (Birel ART Racing SRL), Hugo Rajamets (Vihur Team), Roland Kuklane (Ward Racing) ja Mark Martin Loomets (Gamoto SRL). Otseülekannet vahendab kodulehekülg.

MM-tasemel jätkub vormel 1 sari, mille kvalifikatsioon sõidetakse homme/reedel kell 16.00 (siin ja edaspidi Eesti ajad), sprindi kvalifikatsioon toimub laupäeval kell 11.30, sprint 16.30 ning võistlus pühapäeval kell 14.00. Sõite saab vaadata Viaplay Spordi ja F1 TV vahendusel.

Jätkub ka kestvussõitude MM-sari. Spa ringraja kuue tunni sõidu kvalifikatsioon algab reedel kell 18.00, sõit laupäeval kell 13.45. Sõitu näitab Eurosport.

The post Nädalavahetus autospordis: rallikross ja maastikusõit Eestis ning eestlaste välisstardid appeared first on Eesti Autospordi Liit.