Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: Rally Estonia, aga mitte ainult

Nädalavahetusel jätkub Rally Estonia, kuid toimub teisigi võistlusi. Meistrivõistluste punktid on mängus ringrajasõidus ja kardispordis.

Autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia vältab pühapäevani, Terminal Oil Eesti meistrivõistluste osa selles lõpeb laupäeval. Mõistagi on võistlust võimalik jälgida kohapeal, kuid ka TV3 kanalite ja WRC+ All Live vahendusel.

Kardispordi Eesti meistri- ja Prokardi karikavõistluste etapp sõidetakse täna ja laupäeval Aravete rajal. Kvalifikatsioon algab täna kell 17.00, eelfinaalid homme kell 11.25 ja finaalid kell 14.50. Otseülekanne EAL Youtube´i kanalis alustab laupäeval kell 11.30.

Pühapäeval Bikernieki rajal Riias sõidetav Motormuzeja Kauss on ringrajasõidu Eesti meistrivõistluste etapiks ajaloolistele vormelitele. Võistlus sõidetakse koos vanatehnikafestivaliga, kus peetakse laata, toimub autonäitus ning laste pedaalautode võistlus. Kvalifikatsioon algab pühapäeval kell 11.00, võistlussõidud kell 12.05.

Haapsalus tänasest pühapäevani toimuval Ameerika autode festivalil American Beauty Car Show peetakse ka kiirendusvõistlus. Kiltsil sõidetav võistlus algab pühapäeval kell 12.15.

Leedus toimub traditsiooniline Palanga kestvussõit Aurum 1006, kus on kirjas kaks Eesti tiimi Jõujaam (Sven Karuse, Jori Ala-Jyra ja Andres Ringo) ning KSB Racing by Jõujaam (Raimo Kesseli, Magnus Collin ja Markku Blomqvist). Ürituse programm algas juba eile, kuid põhisõit algab laupäeval kell 12.00.

MM-punktid on lisaks Rally Estoniale mängus ka elektrivormelitel. Formula E MM-sarja 11. ja 12. etapp sõidetakse New Yorgis laupäeval ja pühapäeval algusega kell 20.00 (Eesti ajad), sõite näitavad TV3 Sport Open ja Eurosport.

The post Nädalavahetus autospordis: Rally Estonia, aga mitte ainult appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy