Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nädalavahetus autospordis: vigursõidust Monaco Grand Prix´ni

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis vigur- ja maastikusõidus, superkrossis ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal.

Nädalavahetusel on mängus ka Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste punktid, seda aga Soome teedel. Reedel ja laupäeval sõidetakse Mad-Croc Länsirannikon ralli, mis kuulub Eesti, Soome ja Balti mere meistrivõistluste kavva.

Laupäeval sõidetakse LaitseRallyPark´is superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milrem Motorspordi karikatele. Esimene võistlusvoor algab kell 11.30.

Laupäeval toimub Tartumaal Melliste külas rahvaoffroadi võistlus Kevadkünd. Esimene võistlussõit algab kell 10.00.

Kabisa Türi vigursõidusarja esimene võistlus toimub samuti laupäeval. Esimene võistlussõit algab kell 10.45. Võistluspaik asub Türil aadressil Vabriku pst 1b.

E-autospordis on esmaspäevani käimas autoralli Eesti meistrivõistluste etapp Võrumaa virtuaalteedel.

Reedel algavad Suurbritannias Santa Podi rajal kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused, kus eestlastest osaleb Andres Arnover. Täpne ajakava ja otseülekande info on avaldatud raja kodulehel.

Rallikrossi RallyX võistlussari jätkub Kouvola rajal Soomes laupäeval ja pühapäeval kolmanda ja neljanda etapiga. 4WD Openis on eestlastest osalemas Maiko Tamm, krosskartidel Martin Juga, Lucas Orav, Tanel Tereping, Romet Tsirna ja Tamo Toodo. Krosskartide juunioride konkurentsis võistleb Geir Genor Muttik. Võistlust on võimalik jälgida ka otseülekandes.

Vormel 2 võistlussari, kus eestlastest osaleb Paul Aron, võistleb koos vormel 1-ga Monacos. Olulised kellaajad: reede 16.10 ja 16.34 (siin ja edaspidu Eesti ajad) F2 kvalifikatsioon, laupäev 15.15 F2 sprint, 17.00 F1 kvalifikatsioon, pühapäev 10.40 F2 põhisõit, 16.00 F1 Monaco GP. Võistlust näitavad Go3 Extra Sport ja F1 TV.

MM-punktid on mängus ka elektrivormelitel, mille 11. ja 12. etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Hiinas Shanghais. Mõlemal päeval algab kvalifikatsioon kell 5.20 ja võistlus 10.03. Otsepilti näitab Eurosport.

The post Nädalavahetus autospordis: vigursõidust Monaco Grand Prix´ni appeared first on Eesti Autospordi Liit.