Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Albert Tamm võidutses kardispordi Šveitsi meistrivõistluste esimesel etapil

Nädalavahetusel sõideti Itaalias Lonatos kardispordi Šveitsi meistrivõistluste esimene etapp, kus Mini klassis olid võistlemas lausa viis eestlast. Lisaks eelmisel aastal Šveitsi meistriks tulnud Albert Tammele olid kohal ka Sebastian Kirss, Hugo Elmers, Konrad Karjus ja Aston Asmer.

Võistlusklassis tegi puhta töö Albert Tamm, kes võitis nii kvalifikatsiooni, eelsõidud, kui finaali ja lisaks vormistas oma nimele ka kiireima ringiaja. Kuid see kõik ei tulnud kergelt. Kvalifikatsioonis oli tihedalt talle kannale astumas Orlando Rovelli, kes oli kahes sektoris Tammest kiirem, kuid ei suutnud ideaalset ringi vormistada ning pidi tunnistama Eesti poisi nappi, 0,018 sekundilist paremust. Teistest eestlastest oli parim Karjus, kes sõitis välja 12. aja. Elmers, Kirss ja Asmer said kirja kohad 15, 16 ja 20.

Esimeses eelsõidus olid samuti Tammel käed tööd täis, et selja taga hoida Aurelio Longhitanot. Mitmel korral head sirgekiirust näidanud ja Tammest ka möödunud Longhitano lõpetas lõpuks sõidu teisel kohal, kaotades Tammele vaid 0,066 sekundit. Teisedki eestlased võitlesid südikalt. Karjus parandas oma stardikohta kolme, Asmer nelja ning Kirss lausa kuue koha võrra. Elmersil esimene start ebaõnnestus ning tema tulemust kirja ei saanud.

Teises eelsõidus oli Tammel veidi kergem, kuid mitte lihtne. Raja tehnilisi kurve läbis Tamm alati kiiremini, kuid just sirgetel tahtsid teised hooga peale tulla. Finišilipu langedes jäi siiski meie poiss peale. Kirss ja Asmer püsisid tempos, kuid Karjus pidi loovutama 11 kohta. Elmers, kes startis võistlejaterivi lõpust tegi kolm kohta parandust.

Finaalis tuli taaskord Tammel võidelda Longhitano vastu, kes ei tahtnud kuidagi maha jääda ja istus kui takjapaelaga sabas. Siiski enne sõidu lõppu sai Tamm väikese vahe sisse ja suutis põhikonkurenti 0,907 sekundiga finišis edestada. Finaalist tuli teise parima eestlasena välja Kirss, kes küll pidi mõned kohad loovutama, kuid võis oma sõiduga rahule jääda. Head kiirust näitas varasema ebaõnne tõttu tagantpoolt startima pidanud Elmers, kes tõusis kuue koha võrra. Karjus ning Asmer sõitsid oma sõitu ning püsisid ühtlases tempos läbi terve võistluse.

“Sedasi oma kambaga on Šveitsi võistlusel täitsa mõnus olla. Hea, kui saab kodukeeles suhelda ja tõestada, et Eestis on teisigi sõitjaid, kes suudavad head kiirust näidata. Muidugi on võidu üle hea meel, loodan ikka tiitlit kaitsta,” ütles peale sõitu võidurõõmus Albert Tamm.

Tulenevalt käesoleva aasta tihedast kalendrist oli oht, et Tammel jääb kaks Šveitsi meistrivõistluste etappi vahele, kuid tänu WSK kalendri muudatustele jääb ta eemale ainult ühest. Seega on eelmise aasta Šveitsi meistritiitli kaitsmine reaalselt võimalik.

Lõplikud Eesti poiste kohad protokollis:
1. Albert Tamm
13. Sebastian Kirss
15. Hugo Elmers
16. Konrad Karjus
20. Aston Asmer

The post Albert Tamm võidutses kardispordi Šveitsi meistrivõistluste esimesel etapil appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee