Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Alex Vetkin võitis Supermoto meistrivõistluste teise etapi

Alex Vetkin (14), Patrick Pals (22). Foto: Igor Tseskidov

Põltsamaal, Kuningamäe kardirajal jätkusid Supermoto Eesti meistrivõistlused, kus kiireimas S1 klassis võttis etapivõidu Alex Vetkin. Ühtekokku jagus esikohti lisaks eestlastele ka nii lätlastele kui ka leedulastele.

S1 klassi esimest sõitu asus juhtima Eero Madisson (KTM, Almaca Motosport), keda jälitas alguses
klubikaaslane ajasõidu kiireim Alex Vetkin (Husqvarna), kellest mõned ringid hiljem pääses mööda avaetapil võidutsenud Patrick Pals (TM, Vihur Motosport), kuna Vetkin pidi tehnilistel põhjustel korraks peatuma. Sõidu teises pooles sai aga Pals oma tahtmise, kui ta Madissonist mööda pääses, aga viimane ei andnud alla, kuid esikohta enam tagasi võtta ei suutnud ja ta pidi Palsi järel teise kohaga leppima. Vetkin jäi esiduost lõpuks aga üle 20 sekundi.
Teist sõitu asus taas juhtima Madisson, kes heitles Vetkiniga terve sõidu ja lõpplahendus saabus alles eelviimases kurvis, kus Vetkin Madissonist mööda sai ja esimesena ruudulise lipu alt läbi kihutas. Palsi tsiklil tõrkus sidur, mis rikkus ta stardi ja noormees pääses sealt minema alles siis, kui konkurentidel juba pea pool ringi läbitud. Kiireima ringiaja teinud Pals suutis end lõpuks siiski kolmandaks sõita.
Samades sõitudes osalenud Open klassis sõitsid end esikolmikusse lätlane Kaspars Loss (KTM), Egert Põld (KTM, Äksi39Team) ja teine lätlane Valts Grigans (Husqvarna).

S4 klassis võitis avasõidu kindlalt ringrajalt tuttav kiire neiu Selyn Kazakova (Husqvarna, Vihur Motosport) leedulase Gediminas Jomantase (Husqvarna) ja klubikaaslase Sven Simulaski (Husqvarna) ees, kuid pidi teises sõidus leedulase paremust tunnistama, kuna kukkus sõidu alguses ja ei suutnud enam põhikonkurenti kätte saada. Simulask ületas lõpujoone taas kolmandana.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega Jomantas Kazakova ja Simulaski ees.
Koos S4-ga sõitnud Street klassis oli esimene Erki Maripuu (KTM).

SM Junior arvestuses võidutses sarnaselt eelmisele etapile Mathias Vetkin (Husqvarna, Almaca Motosport) Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team) ees. Rita-Liisa Mooses (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) oli seekord kolmas.
Samades sõitudes osalenud SM Junior 65 klassis võidutses samuti eelmisel etapil võitnud kiire Venemaa tüdruku Elena Petrishina (Husqvarna) Robin Robert Moosese (KTM, Eesti Motospordi Akadeemia) ja Travis Siilaku (KTM, Almaca Motosport) ees.

Ainult asfaldiosal sõitnud SM65 klassis võitis aga Petrsishina kaasmaalaste Sofia Grigorieva ja Alexey Govyadinovi (mõlemad Husqvarna) ees.

Kõige väiksemas SM50 klassis sõitsid end poodiumile Dmitry Kopanov (Husqvarna) Venemaalt, Meribel Kask (Husqvarna, Almaca Motosport) ja eelmisel etapil võidutsenud venelane Makar Novichov (Husqvarna).

SuperQuad klassis läks esikoht aga mõlemad sõidud võitnud lätlasele Normunds Cirulisele (KTM), kellele järgnesid Estonian Supermoto Racing Team tiimi sõitjad Priit Kurg ja Roman Mägi (mõlemad Yamaha).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas Pit 160 Open klassis võttis etapivõidu Kaarel Kikerpill (PitsterPro), teine oli Mihhail Bõstrov ja kolmas Heigo Enden. Pit18+ parim oli Gert Apri (PitsterPro) ja Pit Junioris Oliver Püüding (YCF).

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 28. augustil Rapla kardirajal.

Põltsamaa detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1895991

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee