Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Algavad e-autospordi ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused

Eeloleval pühapäeval toimuv testvõistlus Monza virtuaalrajal juhatab sisse e-autospordi ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused EVAL S-Link GT-sarjas.

Esimene etapp seitsmest toimub 22. jaanuaril ja viimane 23. aprillil, võisteldakse Paul Ricardi, Bathursti, Hungaroring, Suzuka, Nürburgringi, Kyalami ja Spa-Francorchampsi radadel. Arvesse lähevad kõik etapid.

Tänavuses sarjas kasutatakse varasemast erinevat mänguplatvormi Assetto Corsa Competizione. “See mäng on kõige realistlikum GT-autode mäng,” rääkis sarja korraldaja Tanel Kasesalu. “Muudel võistlustel on seda palju kasutatud, kuid Eesti meistrivõistlustel seni mitte. See on ka põhjus, miks toimub 8. jaanuaril proovivõistlus.”

Uudne on ka võistluse formaat. Võistlusnädala esmaspäeval avatakse viieks päevaks eelkvalifikatsioon, mille 28 kiiremat pääsevad otse põhivõistlusele. Tahapoole jäänutel on võimalik edasi saada läbi C- ja B-finaali viisil, et C-finaali kuus paremat pääseb B-finaali ja sealt omakorda kuus  põhivõistlusele. B- ja C-finaali toimumine sõltuvad võistlejate arvust.

Võistlus koosneb 15minutilisest sprindist ja tunniajasest põhisõidust, mõlemale eelnevad kvalifikatsioonid stardijärjekorra määramiseks. “Põhisõidus on kohustuslik boksipeatus ja rehvivahetus,” lisas Kasesalu.

Uus on ka sarja peasponsor S-Link.

Kalender

08.01.2023 – Monza (testisõit)

22.01.2023 – Circuit Paul Ricard

05.02.2023 – Bathurst

19.02.2023 – Hungaroring

12.03.2023 – Suzuka

26.03.2023 – Nürburgring

09.04.2023 – Kyalami

23.04.2023 – Spa-Francorchamp

The post Algavad e-autospordi ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy