Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Autoralli MM jätkub Horvaatia teedel, kus on stardis ka kolm Eesti ekipaaži

Eesti aja järgi neljapäeval õhtul 19.30 antakse Zagrebis start autoralli MM-hooaja neljandale etapile. Horvaatia rallile on registreerunud 68 võistluspaari, kelle hulgas ka kolm Eesti ekipaaži.

MM-arvestuse neljandalt kohalt lähevad avapäeva katsetele vastu Ott Tänak / Martin Järveoja, kes pole veel tänavuse hooaja võistlustel poodiumile jõudnud, kuid on Horvaatias pjedestaali teisel astmel lõpetanud kahel järjestikusel aastal. MM-liidritest, kelleks on Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe  jäävad eestlased WRC hooaja esimese täis asfaldiralli eel maha 34 punktiga.

„Horvaatia on lõbus asfaldivõistlus. Rehvide haarduvus on madal ja tee võib üsna määrduda, kuid samas on palju nukke ja hüppeid pimedate kurvidega. Asfalt on tänapäeval meie kalendris üsna haruldane, sest sõidame sellel pinnasel aastas vaid paar korda, nii et see on eriline. Oleme tänavu asfaldil sõitnud Monte Carlos  ja ma ütleks, et tunne seal polnud halb. Peame seda kogemust ära kasutama, et saavutada autol õige tasakaal, mis aitaks haarduvust maksimeerida. Kui me seda teeme, siis peaks meil olema Horvaatia jaoks vajalik pakett. Tahame hästi esineda, nii et loodetavasti saame algusest peale hea tunde. Vajame probleemideta võistlust ja lõppkokkuvõttes võitleme alati võidu nimel,“ sõnas Tänak võistluse eel Hyundai pressiteate vahendusel.

Hooaja teise stardi teeb Horvaatia teedel Georg Linnamäe, kelle kõrval võtab taas koha sisse britt James Morgan. Rootsis karjääri esimest WRC2 klassi poodiumikohta tähistanud eestlane sel korral WRC2 punktidele ei sõida ja keskendub uue võistlusauto Toyota GR Yaris Rally2 tundma õppimisele asfaldil.

„Rootsi järgselt oli paus pikk ja mõnus, kuid ma ootan juba väga võistlemist. Horvaatia testid olid üpris positiivsed ja auto tundub üsna paljulubav, kuid lõppude lõpuks ei tea me enne, mis seisus oleme, kui ralli hakkab. Kahjuks polnud meil võimalik autot enne võistluseelset testi asfaldil proovida ja ei osanud ette arvata, et milline ta hakkab sellel pinnasel olema. Pigem õpime sel rallil autot tundma ja teeme sel korral rahulikult oma asja. Sellest hoolimata saame loodetavasti näidata ka häid katseaegu,“ sõnas Linnamäe võistluse eel Powerstage Podcastile antud intervjuus.

Balkani poolsaare loodeosas saavad jätku ka tänavused Junior WRC maailmameistrivõistlused, kus 18 võistluspaari hulgas on starti minemas ka Romet Jürgenson / Siim Oja. Karjääri esimesel JWRC etapil Rootsis klassi teisena lõpetanud Jürgenson läheb Horvaatias starti esimesena, sest MM-liider Mille Johansson sel korral stardis pole. Hooaja teise etapi eel osalesid eestlased kõval pinnasel sõidutunde saamise eesmärgil Horvaatia meistrivõistluste avaetapil Rally Karlovac, kus nad omas klassis 8,3 sekundilise eduga klassivõidu võtsid.

„Eelmisel aasta sai Horvaatias sellepärast käidud, et õpiks neid radu ja saaks tee iseloomust aru. Nädal tagasi saime Rally Karlovacil osaledes väikese maitse suhu, et mis nendel teedel kiiresti sõitmine tähendab ja see andis WRC ralliks hea enesetunde. Tunnen end oluliselt enesekindlamalt Horvaatiasse peale minnes, kui Rootsis, sest lumel oli mul kogemusi vähem. Horvaatias on minu jaoks ainuke aga koht muda ja muu teel oleva ette ennustamine ning tunnetamine, et kus surda ja kus mitte, see saab olema keeruline. Eesmärk on lõpetada esikolmikus,“ võttis Jürgenson hooaja teise JWRC etapi eel mõtted kokku Powerstage intervjuus.

Kolme võistluspäevaga ootab võistlejaid Horvaatia MM-ralli ees 20 kiiruskatset, mille jooksul läbitakse 283,28 katsekilomeetrit. Võistluse avakatsele antakse start reede hommikul 09:28.

Heategevuslik oksjon

Horvaatia MM-rallil möödub aasta Craig Breeni surmast. Hyundai Motorsport on endist pilooti, kolleegi ja sõpra Horvaatia MM-rallil austamas erilise disainiga. Kõigi Hyundai i20 N Rally1 võistlusautode katuseid ja kaitseraudu on katmas Iirimaa trikoloor. Lisaks annetavad nii Hyundai kui ka kõik Breeni meeskonnakaaslased esemeid esimesele Craig Breeni nimelisele oksjonile, mille kogutulu läheb Craig Breeni fondi. Oksjon, kus teiste seas on võimalik soetada Ott Tänaku sõidusaapad, Thierry Neuville kiiver, Dani Sordo võistlusriietus jpm. saab alguse Eesti aja järgi 16.aprillil kell 10:00 ja lõpeb 23.aprillil 22:00. Oksjonile pääseb panuseid tegema lingilt –   https://app.galabid.com/cbf24/items

Kuula pikemalt!

Pikemalt saab Georg Linnamäe ja Romet Jürgensoni Horvaatia ralli eelseid mõtteid kuulata Powerstage Podcasti Horvaatia MM-ralli eelvaates, mis leitav lisaks Powerstage kodulehele www.poweratage.ee Kuku Pleierist, iTunes, Spotify ja Soundcloudist.

The post Autoralli MM jätkub Horvaatia teedel, kus on stardis ka kolm Eesti ekipaaži appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee