Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Avène termaalvesi taastab võidusõidu järel naha kaitsebarjääri

Miks võiks võidusõidule suundudes lisaks muule vajalikule varustusele olla kaasas Avène termaalvesi ning päikesekaitsekreem? Motosport pakub sulle füüsilisi ja vaimseid väljakutseid, ent paneb proovile ka naha kaitse- ja taastumisvõime. Tolm, vihm, madalad ning kõrged temperatuurid, tuul, higi, päike – kuidas küll nahka nende kahjustava mõju eest kaitsta?

Mõtle sellele, mida su nahk vajab

Võidusõidu lõpetamise järel on loomulik haarata kohe joogipudeli järele, et kustutada janu ning keha seespidiselt toetada. Võrdlemisi tavaline on suurema pori, mustuse ja higi maha pesemine, ent mis järgmiseks? Kümnetest etappidest koosnev näohooldusrutiin on kindlasti tõhus, ent ei ole alati realistlik. Sõidu kõrvale tasub enda jaoks luua lihtsam rutiin ning valida mitmekülgsed ja efektiivsed tooted. Abiks on see, kui mõelda naha vajaduste vaatepunktist.

Higistamine tähendab, et nahk on kaotanud üksjagu niiskust. Ja kuigi pesemine on vajalik, ajab seegi niiskustasakaalu paigast ära. Arvesta siia juurde ilmastikuolude mõju ning tõsiasi, et kõige selle koosmõjul on nahk ärritunud, tundlik ning lausa kiskuvalt kuiv. Selge on, et lihtsalt veega loputamisest ei piisa, vaid nahka on tarvis rahustada ja niisutada.

Miks valida Avène termaalvesi?

Kindlasti peab arvestama sellega, et näonaha sõidujärgset olukorda mõjutab see, mida sa teed enne kiivri pähe panemist. Õigete otsuste ja toodetega tuleb alustada juba hommikul. Sadade eri variantide seast sobiva lahenduse leidmine võib tunduda keeruline, ent Apotheka Beauty apteegikosmeetika valikus leidub tooteid, mille tõhususes võid kindel olla.

Hommikul ärgates võiks esimeseks sammuks olla naha õrn aga põhjalik puhastamine. Puhastamise järgselt sobib kasutamiseks Avène termaalvesi. Avène termaalvesi sisaldab nahale sobivas tasakaalus mineraale ning aitab tänu sellele nahka rahustada ja niisutada, taastades naha heaolu tunde. Selle alternatiiviks sobivad näoveed ning näotoonikud. Kindlasti tasub aga riiulile jätta koorivad kosmeetikatooted ning näonahka tundlikuks muutvad näomaskid. 

Mõeldes nahka ootavatele katsumustele, on hea mõte valida kerge tekstuuriga Avène Hydrance Light niisutav emulsioon. Kõik Avène tooted  on hüpoallergeensed ning toodete koostisosade valimisel on silmas peetud, et need sobiksid ka neile, kelle nahk on tavalisest tundlikum või kellel esineb allergiaid. Pärast väsitavat aga toredat sporti täis päeva koju jõudes on omal kohal Avène rahustav ja sära andev mask.

Püha kolmainus – puhasta, niisuta ja kaitse päikese eest

Päikesekaitse on vajalik ka siis, kui kasutad lahtist, avatavat või ka kinnist kiivrit. Apotheka Beauty ilupoe valikus on päikesekaitsetoodetest olemas SPF kaitsega päevakreemid, emulsioonid, aerosoolid, päikesekaitsepulgad ning spetsiaalselt huulte kaitsmiseks mõeldud SPF huulepulgad.

Muidugi peab meeles pidama, et ka kõige efektiivsem ja teaduslikult tõestatult tõhus päikesekaitsetoode ei toimi hommikust õhtuni, vaid seda tuleb regulaarselt uuesti peale kanda. Eriti oluline on see siis, kui puutuda kokku veega või higistada. Motospordis võib juhtuda mõlemat.

Rallikrossist offroadi ning jäärajasõiduni, motokrossist mäkketõusu ja enduroni. Soov seda kõike nautida, ei pea tähendama, et maadled hiljem nahaprobleemidega ja üritad eelnevat olukorda taastada. Kui kotis on sõidu lõppu ootamas Avène termaalvesi ja päikese eest kaitsev kreem või emulsioon, võid rahus keskenduda sellele, mis hetkel käsil.

_____________________________

Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee