Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Castrol asus lisaks krossi meistrivõistlustele toetama ka Team Estoniat

(vasakult) Rauno Kais ja Silver Lang

Eelmisel aastal esmakordselt Castroli nime kandnud Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad sama nime all ka 2021 hooajal. Lisaks paneb Mentum AS, kes on alates 2008. aastast ainus ametlik Castrol brändi esindaja Baltikumis, õla alla ka Eesti motospordi rahvuskoondisele.

Kuigi eelmine aasta oli ürituste korraldamise mõttes väga keeruline suudeti meistrivõistlused siiski peaaegu täismahus läbi viia ja pealtvaatajaid oli etappidel ohtralt. Samas keeruline olukord Eestis ja maailmas kestab, mis tähendab, et föderatsiooni komisjonid peavad koguaeg ajaga kaasas käima ja vajadusel kalendreid ja võistluste läbiviimiste tingimusi muutma.

“Debüütaasta Castroliga oli raske meile kõigile, kuna sellises olukorras pole meist keegi enne olnud, aga võin öelda, et saima väga hästi hakkama. Lisaks EMFi korraldajaklubide pingutustele oli ka Mentumi poolne panus võistluste korraldusse märgatav, mis tõstis kindlasti tiitlivõistluste mainet ja nende JA-sõna 2021 aastaks annab meile kõigile indu aina kõrgemale pürgida. Ja seda eriti veel meie alaliidu 100ndal juubeliaastal,” rääkis EMFi peasekretär Rauno Kais.

“Keegi ei osanud ette näha sellist keerulist algust ja kulgu Eesti motokrossi meistrivõistluste 2020. hooajale, kuna kogu aasta oli täis muutusi ning pidevalt tuli kohaneda uute nõuete ja tingimustega.
Aga hea koostöö ning korralduse tulemusel oli see kõigele vaatamata üks populaarsemaid ja rahvarohkemaid hooaegasid läbi aegade,” lisas Mentum AS-i turundusjuht Silver Lang. “Lisaks hindab Mentum Castroli esindajana kõrgelt ühtsustunnet, mida motokross ja Team Estonia oma ala austajate hulgas loob ning on otsustanud jätkata edukat koostööd EMF-ga ka uuel hooajal.”

“See, et Mentum otsustas õla alla panna ka Team Estoniale on suur tunnustus Eesti motospordile, sest meie rahvuskoondised on olnud ühed edukamad võistkonnad üldse, kui vaadata Eesti üldist spordimaastikku. Ajaloo jooksul on ära toodud nii poodiumikohti, kui ka oldud pidevalt maailma TOP 10-s viimase paarikümne aasta vältel. Ja arvestades fakti, et näiteks rahvuste krossil on kohal kohati üle 40 riigi, on Team Estonia enamjaolt esikümnes ja viimati oldi neljandad!” selgitas Kais. “Kui üldiselt on meie igal rahvuskoondisel omad toetajad, siis Mentumi toetus jagatakse kõikide täiskasvanute Team Estoniate vahel, kes tänavu Eestit maailmas esindavad, mis on samuti EMFi ajaloos esmakordne.”

Kuigi 2021 eelkalender on juba mõnda aega avalik, siis seoses Eestis valitseva olukorraga võib see veel muutuda juba lähimate päevade jooksul, seega kõige adekvaatsema info leiab EMFi veebilehelt: www.msport.ee/motokross

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee