Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias sajast punktist 99

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias Bikernieki rajal toimunud võistlusel Grand Opening Semipro klassis kvalifikatsioonis sajast võimalikust punktist 99.

“Kvalifikatsioonis läks üllatavalt hästi, kuna esimesele ringile minnes ei olnud kindlustunne kõige parem. Siiski tuli esimesel ringil välja kohe väga hea sõit ja tulemuseks 97 punkti,” rääkis Altmets. “Teise sõitu läksime püüdma võimatut, et sõita eelnev punktisumma üle ning nii juhtuski: saime tulemuseks 99 punkti.”

99 punkti tähendas kvalifikatsiooni võitu. Võistlusel hõivasid poodiumi siiski lätlased Edgars Jenčs, Daniels Baumanis ja Henriks Dulbinskis. Altmets ja Ahti Kurm jõudsid parimate eestlastena kaheksa parema hulka.

“Kaheksa parema seas oli vastaseks Dublinskis, taga sõites ma kahjuks eksisin, sõitsin rajalt välja ning sellega meie võistlus lõppes,” lisas Altmets.

Semipro Balti meistrivõistlustel on Altmets parima eestlasena kolmanda kohal Jenčsi ja teise lätlase Kirils Malinovskise järel. “Edasine plaan on kindlasti nii Balti kui ka Eesti sarjas hoida poodiumikohta ning teha kõvasti trenni tandemiteks.”

Kui Semiprole oli Riias toimunud võistlus Balti ja Läti meistrivõistluste etapiks, siis Pro klassis peeti Livonia, Eesti, Läti ja Leedu meistrivõistluse arvestust.

Pros jõudis parima eestlasena kaheksa parema sekka Oliver Randalu. Kvalifikatsiooni võitis lätlane Rolands Berzins 93 punktiga. Võistluse parim oli lätlane Kristaps Blušs, teine leedulane Benediktas Čirba ja kolmas lätlane Nikolass Bertāns.

Pro Eesti meistrivõistlusi juhib pärast Riia võistlust Frederik Strelkov, järgnevad Graig Meriloo ja Karel Piiroja. Livonia sarjas on Strelkov Läti sõitjate järel parima eestlasena neljas.

Võistluse detailised tulemusid on võimalik vaadata driftpoint.net.

Balti meistrivõistluste Pro klassi järgmine võistlus Uphill Drift toimub Leedus 31. maist 1 juunini Kacergine rajal. Eestis on järgmine võistlus 8.-9. juunini peetav Jump for Drift LaitseRallyPark´is.

The post Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias sajast punktist 99 appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee