Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eesti kardisportlased teel maailmakarika finaali

Saksamaal lõpetati KZ maailmameistrivõistluste ja KZ2 maailmakarika eelsõidud enne pühapäevaseid Superheat’e ja finaale. Eestlastest kõrgeimal kohal ja finaalikursil hoiab end Markus Kajak.

Keerulistes eelsõitudes oli Kajakul nii häid kui halbu esinemisi, aga stardikohaga võrreldes tuli kohti pigem loovutada. Eelsõitudes 7., 9., 11., 15., 13., 5. ja 6. kohad saanud Markus Kajak kommenteeris ise, et pole rahul tehnikaga ja eelsõidud olid katsumusrikkad.

„Kvalifikatsioonis sain enamvähem aja kirja, aga eelsõitudes hoogu kahjuks polnud,“ ütles eestlane reede õhtul peale kolme esimest sõitu. „Pean pool sõitu nurki kinni sõitma.“

Laupäeva raske hommikupoolik röövis pärast mõningaid karistusi küll palju punkte, aga õhtu poole suutis Kajak päris teravas mängus kaasa lüüa. Kahjuks lõppesid sõidud sellegipoolest aktiivselt kohta kaitstes, kuna paljud kaaskonkurendid kasutasid ümberringi uusi rehve. Markus sai kirja 33. positsiooni peale eelsõite ja stardib esimeses Superheat’is.

Ken Oskar Algre näitas stabiilselt head tempot ja tõusis mitmetes eelsõitudes kuni viis positsiooni, kirjutades ühes eelsõidus enda nimele ka parima ringiaja. Kahjuks sattus heade sõitude vahele ka ebaõnnestumisi, seega Algre tulemused nägid välja järgmised: 13., 11., 22., 11., 13., 18. ja 27. Homsesse Superheat’i kvalifitseerus noormees sellest hoolimata 63. kohaga, startides kell 11:15 (GMT +2).

Siim Leedmaa tööks oli eelsõitudes rivi tagant välja murda, startides igakord alles 12. reast. Eelsõitudest noppis ta 15., 25., 19., 15., 19. 23. ja 18. kohad. Tema kahjuks seetõttu ka homsesse stardirivisse ei mahtunud, kuna ei mahtunud 75. kohaga esimese 72 sekka.

Elame homme oma kardistaaridele kaasa Superheat’is kell 12:15 ning seejärel loodetavasti ka finaalis kell 16:40 Eesti aja järgi.

The post Eesti kardisportlased teel maailmakarika finaali appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy