Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. Kevin Pesur sihib rahvusvahelise Drift Mastersi sarja esikohta

Team Estonia Autosport liige Kevin Pesur on seadnud eesmärgiks saavutada tugevas Drift Mastersi sarjas esikoht.

“Eesmärk on lihtne, olla parim,” rääkis Pesur poolteist nädalalt enne Drift Mastersi hooaja algust Hispaanias. “Alla selle sihi ei ole mõtet starti minna.”

Pesur võistleb tänavu uue BMW M2-ga, mis on küll sama mootoriga, mis eelmine auto, kuid sellest 130 kilogrammi kergem, DMA otselülitusega käigukastiga ning uue vedrustusega.

“Sõiduomadused on eelkäijast väga erinevad, üks asi on palju väiksem mass, kuid parem on ka kaalujaotus, need juba ainuüksi mõjutavad auto käitumist suurel määral. Kui siia lisada veel täiesti uus vedrustus ja käigukast, muutub pilt veelgi. Tulemuseks on hästi tasakaalus tervik.”

Testiprogrammi kuulusid kaks päeva dünostendis ja kaks rajal. “Ühtegi viga välja ei tulnud. Julgen öelda, et uus auto on palju võimekam kui varasem.”

Lisaks täna Lange Motokeskuse perepäeval hooaja plaane ja autot tutvustanud Pesurile teeb eestlastest kogu Drift Mastersi hooaja kaasa Oliver Randalu.

Drift Mastersi hooaeg koosneb kuuest etapist, täishooajal osaleb 42 sõitjat 22 riigist. Möödunud hooajal sai Pesur hooaja kokkuvõttes seitsmenda koha ning pälvis parima uustulnuka tiitli. Oliver Randalu lõpetas aasta 16. kohaga.

Kalender

10.-12. mai – Hispaania, Ricardo Tormo Circuit

15.-16. juuni – Iirimaa, Mondello Park

5.-6. juuli – Soome, Power Park Huvivaltio

2.-3. august – Läti, Bikernieki

23.-25. august – Ungari, Rabocsiring

13.-15. september – Poola, PGE Narodowy

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. Kevin Pesur sihib rahvusvahelise Drift Mastersi sarja esikohta appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee