Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Harri Kullas võidutses ekstreemsel Türi motokrossil

Harri Kullas (151). Foto: Igor Tseskidov

Täna sõideti Türi lähistel Kihli motokeskuses Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp sooloklassidele, kus päeva lõpp läks täna paduvihmale vägagi ekstreemseks ja viimane sõit tuli lausa pooleli jätta.

Kiireimas Kärcher MX1 klassis võitis avasõidu kindlalt juba avaringil liidriks tõusnud Harri Kullas (Yamaha, Pärnu MC). Teisel kohal sõitis pikalt lätlane Karlis Sabulis (Husqvarna), kuid sõidu lõpuosas tegi ta vea ning temast pääsesid mööda nii Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) kui teine kiire lätlane Tomas Macuks (KTM).
Teises paduvihmas peetud sõidus pääses ette Macuks, kuid mõni ring hiljem ütles ta tehnika üles ja nii tõusis liidriks teda jälitanud Kullas, kelle järgi sumpasid mudas Krestinov ja avasõidu viies Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing). Kuna rada läks iga hetkega aina hullemaks otsustas võistluste peakohtunik peale poole võistlusmaa läbimist sõidu katkestada ja nii sai ka sõidu tulemused kirja. Esikolmik oli selle tulemusena Kullas, Krestinov ja Mägi ning etapi kokkuvõttes oli poodium samade meeste päralt.
Meistrivõistluste liidrina jätkab Sabulis, kelle taha tõusis teiseks Krestinov, kes jääb lõunanaabrist 18 punkti kaugusele. Kolmandaks langes täna kaheksanda koha saanud Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), kes kaotab Krestinovile 3 punktiga.
Samades sõitudes osalenud MX1 Local arvestuses võitis Tanel Rauk (Husqvarna, RXT MK) Raido Nei (Kawasaki, Seltec Racing) ees.

MX2 klassis käis mõlemas sõidus kõva võidusõit mitme noormehe vahel. Avasõidus võidutses juba esimesel ringil liidriks tõusnud lätlane Edvards Bidzans (Husqvarna), kelle taga kihutasid leedulane Erlandas Mackonis (KTM), Kaarel Tilk (Husqvarna, Sõmerpalu MK), Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing) ja Egert Pihlak (KTM, KTL Racing). Pihlak suutis sõidu edenedes konkurentide vigu ära kasutada ja lõpetas ise teisena, Mackonis ületas lõpujoone kolmandana edestades ülinapilt Tilka ning Katkosilt oli sunnitud viienda kohaga lõpetama.
Selle klassi teise sõidu alguses avanesid aga taevaluugid ning sama seltskond heitles ka nüüd esikoha pärast. Sõidu alguses juhtis Mackonis, kuid sõidu keskel möödus temast Bidzans, kes võitis ka sõidu. Leedulane langes sõidu edenedes veelgi kohti ning teiseks tuli lõpuks Katkosilt, kellele järgnesid Tilk, Mackonis, avasõidu kuues Mikk Martin Lõhmus (Honda, HRC Eesti Racing) ja sõidu alguses esikolmikukohas kinni olnud, kuid siis kukkunud Pihlak.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega Bidzans, teine oli Katkosilt ja kolmas Tilk. Meistrivõistlustel juhib Bidzans, kellele järgnevad Pihlak ja Katkosilt.
Samades sõitudes osalenud MX125 klass võistles seekord kohalikele karikatele ja seal sõitsid end poodiumile Tristan Uiga (Fantic, KTL Racing), Richard Paat (KTM, AYR Racing Team) ja Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu MC).

Veteranide meistrivõistluste etapi võitis Türil avasõidus teisena lõpetanud, kuid viimase võitnud Dmitri Vinogradov (Kawasaki, Narva SK Energia) esimese sõidu võitnud, aga teises narvakale alla vandunud Jaanus Kovali (Yamaha, RedMoto Racing) ees. Poodiumi madalaimale astmele tõusis kummaski sõidus kolmas olnud Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK).
Kohalikele karikatele võistelnud eakamate 50+ veteranide TOP3 oli seekord Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), Raul Orumaa (Husqvarna, Sõmeru Racing) ja Valdur Kahro (Husqvarna, SJT Kahro Racing).

Ainsas Eesti karikavõistluste klassis MX Hobi võitis Türi etapi mõlemas sõidus parim olnud Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK), kellele järgnes kummaski sõidus teise koha saanud Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK) ning kolmas oli sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK).

Kohalike karikaklasside tulemused

85cc
1. Romeo Pikand (KTM, Viljandi Motospordiklubi)
2. Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team)
3. Marko Moorits (KTM, Linnamäe Krossiklubi)

65cc
1. Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK)
2. Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi)
3. Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu MC)

50cc
1. Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC)
2. Aston Kõiv (Husqvarna, Kagu MK)
3. Kristofer Valk (Husqvarna, Sõmeru Racing)

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad Tihemetsas, kuid seoses Eestis kehtestatud uute piirangutega on selle toimumisaeg hetkel veel lahtine ja uus kuupäev selgub uue nädala alguses.

Türi detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Sessions/6208650

Meistri- ja karikavõistluste koondtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee

Generated by Feedzy