Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Jaspar Vaher Delfi Rally Estonia eel: võime hea tundega starti minna

Juba täna saab alguse ERC Delfi Rally Estonia, mis on Jaspar Vaheri ja Sander Pruuli tänavuse hooaja teine start autoralli Euroopa meistrivõistluste sarjas.

Hooaja avaetapil Ungaris sõitsid eestlased välja ERC Junior klassi teise koha. Koduteedel võistlev Team Autosport Estonia meeskonna liige Vaher võitis möödunud aastal Rally Estonial Estonian Junior Challenge arvestuses. Reede õhtul 19:35 alguse saava Rally Estonia eel tehti nädala alguses korralik test ja neljapäeval saadi kirja ka kogu eeloleval nädalavahetusel eesootav võistlustrass.

Jaspar Vaher: „Meie eesmärk on nagu alati saada kätte kõik kilomeetrid ja ralli finišeerimine. Ootuste koha pealt tahaks näha, et kus me enda kiirusega teiste ERC Junior klassi võistlejatega oleme ja mida me teha suudame. Sisimas tahaks enda kiirust näidata, kuid tuleb olla realist, et kui ikka ei tule, siis üle ei hakka pingutama. Rally Estonia eel saime teha ka 50 km pikkuse testipäeva ja seal saime päris hea tunde ja võime rallile hea tundega starti minna. Recce päev oli pikk ja ka päris vihmane, kuid teed tunduvad lahedad ja väljakutsuvad.“

5.-7. juulini sõidetav ERC Delfi Rally Estonia on FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) tänavuse hooaja neljandaks osavõistluseks, mis sõidetakse Tartu, Otepää ja Lõuna-Eesti teedel. Kokku ootab võistlejaid 14 kiirukatset ja ralli kogupikkuseks on 187,64 kilomeetrit.

Jaspari ja Sandri Ford Fiesta Rally4 võistlusauto kannab numbrit 38.

The post Jaspar Vaher Delfi Rally Estonia eel: võime hea tundega starti minna appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee